Παρασκευή 6 Αυγούστου 2021

Ανακοίνωση της Υπηρεσίας Ύδρευσης

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Φίλοι καταναλωτές,

Παρακαλούμε πολύ όπως περιοριστεί η κατανάλωση ύδατος μόνο για τις τις απαραίτητες οικιακές ανάγκες στους οικισμούς του Χατζηράδου και Κτικάδου και Κιονίων.

Σας υπενθυμίζουμε ότι θα πρέπει:

1. Να επισκευάζετε αμέσως όλες τις διαρροές που διαπιστώνετε στις υδραυλικές σας εγκαταστάσεις και ιδιαίτερα στα καζανάκια.

2. Να μην πλένετε τις αυλές, τα σπίτια και τα αυτοκίνητά σας.

3. Να ποτίζετε τα φυτά και τα λουλούδια, νωρίς το πρωί ή αργά το απόγευμα.

4. Να μην αφήνετε άσκοπα ανοιχτές τις βρύσες.

5. Οι καταναλωτές όπως φροντίσουν στην τοποθέτηση δεξαμενών για την επαρκή υδροδότηση τους.

Επίσης:
Απαγορεύεται αυστηρώς η πλήρωση κολυμβητικών δεξαμενών καθώς και το πότισμα κήπων και δενδρυλλίων. Οι παραβάτες θα τιμωρούνται σύμφωνα με τις διατάξεις της κανονιστικής του Δήμου Τήνου.

Η εξοικονόμηση του νερού αποτελεί μια πράξη σεβασμού και κοινωνικής ευθύνης μας που οφείλουμε όλοι - στο μέτρο του δυνατού, να επιδείξουμε.

Ο Αντιδήμαρχος Ύδρευσης

Ζαχαρίας Γιαννησόπουλος