Πέμπτη 26 Σεπτεμβρίου 2019

Το περιοδικό Έπαθλο στα μονοπάτια της Τήνου

Tο περιοδικό Έπαθλο επισκέφθηκε την Τήνο για ένα αφιέρωμα στα πεζοπορικά μονοπάτια – TinosTrails που δημιουργήθηκαν και συντηρούνται με την αρωγή του Δήμου Τήνου. Το οδοιπορικό υλοποιήθηκε με την υποστήριξη του Δήμου Τήνου και των επαγγελματιών του τουρισμού του νησιού,  ενώ τους συνεργάτες του περιοδικού,Λεωνίδα Τούμπανο και Έλενα Κολλάτου, υποδέχτηκε η Αντιδημάρχος, υπεύθυνη για θέματα τουριστικής ανάπτυξης, κυρία Ευγενία Αλοιμόνου μαζί με την Έπαρχο Τήνου.

Όπως ανέφερε η κυρία Αλοιμόνου «η Τήνος στοχεύει στην ανάδειξη του φυσικού τοπίου μέσα από δράσεις που προβάλλουν τις εναλλακτικές μορφές τουρισμού. Τα σηματοδοτημένα πεζοπορικά μονοπάτια οδηγούν σε υπέροχα χωριά και τοπία όπου ο επισκέπτης έχει την ευκαιρία να «γευτεί» τα διαφορετικά πρόσωπα της Τήνου με όλες του τις αισθήσεις. Επικεντρώνουμε την προσπάθεια μας στην επέκταση της τουριστικής περιόδου, προβάλλοντας τις διαφορετικές εμπειρίες που μπορεί να ζήσει ο επισκέπτης μας κατά τη φθινοπωρινή περίοδο».