Τρίτη 29 Μαΐου 2018

Δράση του Δήμου Τήνου με Ιταλούς Tour Operators.

ΔΗΜΟΣ THNΟΥ                                         Τήνος, 29/05/2018
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ταχ. Δνση: Ευαγγελιστρίας 72
ΤΗΛ:   2283360106
ΦΑΞ:   2283360139

Δράση του Δήμου Τήνου με Ιταλούς Tour Operators

Ο Δήμος Τήνου, σε συνεργασία με επαγγελματίες του τουρισμού και την Ένωση Ξενοδόχων Τήνου, υποδέχτηκαν σε γνωστό Ξενοδοχείο της Τήνου  20 Ιταλικά τουριστικά γραφεία που οργάνωσαν την  επίσκεψη στο νησί με την εποπτεία του Tour Operator KARLITALIA που ειδικεύεται στην Ελλάδα από το  1995.

Υπεύθυνος της δράσης ο κ. Fausto Baldin  που έδειξε μεγάλο ενδιαφέρον για το νησί μας και για τη δημιουργία τουριστικών πακέτων, αναφορικά με την Τήνο, τα οποία θα "πουληθούν" σε 1000 περίπου Ιταλικά τουριστικά γραφεία που έχει το KARLITALIA υπό την αιγίδα του.

Οι Ιταλοί έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την ενδοχώρα του νησιού, τα χωριά μας και τις παραλίες καθώς και για τα προιόντα και την ιδιαίτερη γαστρονομία του τόπου μας.

Μας μεταφέρθηκε μάλιστα ότι η Τήνος "κερδίζει" συνεχώς στις προτιμήσεις στην Ιταλική αγορά.