Δευτέρα, 10 Απριλίου 2017

Προβλήματα υδροδότησης στον οικισμό «Σκαλάδος»

ΔΗΜΟΣ THNΟΥ                                                                                Τήνος, 10/04/2017
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ταχ. Δνση: Ευαγγελιστρίας 72
ΤΗΛ:   2283360106
ΦΑΞ:   2283360139

Προβλήματα υδροδότησης  στον οικισμό «Σκαλάδος»

Ενημερώνουμε τους κατοίκους του οικισμού Σκαλάδος ότι λόγω σοβαρής βλάβης στη γεώτρηση του οικισμού στη θέση «Σπηλιώτισσα» θα υπάρχει πιθανή μειωμένη παροχή νερού για τις επόμενες ημέρες.

Η Επισκευή της απαιτεί γεωτρύπανο το οποίο θα έλθει στην Τήνο μετά τις ημέρες του Πάσχα.

Μέχρι την επιδιόρθωση της βλάβης ο οικισμός θα εξυπηρετείται από τη γεώτρηση που βρίσκεται επί της επαρχιακής οδού Σκαλάδου – Βωλάξ και με τις υδροφόρες του Δήμου.

Για το λόγο αυτό παρακαλούμε
τους κατοίκους του οικισμού, να μη σπαταλούν το νερό σε άσκοπες εργασίες, προκειμένου να περιοριστούν στο ελάχιστο τα προβλήματα υδροδότησης του οικισμού, ενόψει μάλιστα των επομένων ημερών που προβλέπεται αυξημένη κατανάλωση λόγω των επισκεπτών που θα κατακλείσουν τον οικισμό.

Ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση.
                                   Από την Υπηρεσία Ύδρευσης του Δήμου Τήνου

ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΔΗΜΟΥ ΤΗΝΟΥ