Τρίτη 12 Απριλίου 2016

ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΤΗΝΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΜΑΣ ΣΕ Μ.Μ.Ε.

ΔΗΜΟΣ  ΤΗΝΟΥ                                                                                                   Τήνος, 12/04/2016

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ταχ. Δνση: Ευαγγελιστρίας 72

ΤΗΛ:   2283360106
ΦΑΞ:   2283360139

ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΤΗΝΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΟΥ
 ΝΗΣΙΟΥ ΜΑΣ  ΣΕ Μ.Μ.Ε.

Μια πετυχημένη, εκ του αποτελέσματος, δράση συνεχίζεται από την Τουριστική Επιτροπή και το Δήμο της Τήνου στα πλαίσια των στοχευμένων ενεργειών για την προώθηση της τουριστικής κίνησης στο νησί μας.
Συγκεκριμένα η δράση του Γραφείου Τύπου του Δήμου Τήνου, συνεχίζεται με αμείωτους και εντατικούς ρυθμούς, ενόψει και της επερχόμενης καλοκαιρινής περιόδου αλλά και του  Πάσχα
Ενδεικτικά το διάστημα αυτό έγιναν οι παρακάτω καταχωρήσεις:
1. Το Σάββατο 9/4 υπήρξε καταχώρηση για την Τήνο και τo «FOOD PATHS»  στην ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ
2. Την ίδια μέρα υπήρξε  καταχώρηση με το ίδιο θέμα στην εφημερίδα "ΗΜΗΡΕΣΙΑ"
5. Στο Αθηνόραμα
6. Στο
enikos.gr
7. Το Πάσχα στην Τήνο πρόβαλε και ο ειδησεογραφικός ραδιοφωνικός σταθμός  REAL FM το Σάββατο 9/4
8. Την Κυριακή 10/4 υπήρξε καταχώρηση για το «Πάσχα στην Τήνο»  στο έντυπο «ΤΑΞΙΔΙΑ»  στην εφημερίδα "ΕΘΝΟΣ"
9. Την ίδια μέρα πάλι υπήρξε καταχώρηση με το ίδιο θεματικό περιεχόμενο και στην εφημερίδα  «REAL» .
Σημειωτέον ότι τις καταχωρήσεις συνοδεύουν και αναρτήσεις στην ηλεκτρονική σελίδα των εντύπων αυτών.
Το νησί μας ακούγεται παντού και συνεχώς αποκομίζουμε θετικά σχόλια από τους επισκέπτες που γνωρίζουν τις ομορφιές του. Πολλοί είναι εκείνοι που μας ζητάνε και τους αποστέλλουμε υλικό όπως χάρτες και ενημερωτικά έντυπα για το νησί και τα μουσεία του.
Επίσης αποτέλεσμα των στοχευμένων ενεργειών διαφήμισης είναι η αύξηση των μαθητικών εκδρομών στο νησί μας.
Θεματολογία μας στη διαφήμιση  το διάστημα αυτό ήταν το «ΠΑΣΧΑ στην ΤΗΝΟ» αλλά και το «FOOD PATHS»  που ξεκινά τα βήματά του για δεύτερη χρονιά φέτος στις 13/4 και του ευχόμαστε κάθε επιτυχία.
Οι δράσεις όμως δεν τελειώνουν εδώ γιατί την Τετάρτη 13/4 στην πρωινή εκπομπή της Μάριον Μιχελιδάκη 10-12 στην ΕΡΤ1 θα προβληθεί το νησί μας και το «FOOD PATHS»  και αντίστοιχα στις 14/4 στην πρωινή εκπομπή του Γιώργου Παπαδάκη στις 9 το πρωί στον ΑΝΤ1.

Όλες αυτές οι δράσεις θα συνεχιστούν με αμείωτο ρυθμό και σε συνδυασμό με τα δημοσιογραφικά trips που οργανώνουμε για το αμέσως επόμενο διάστημα αλλά και τις θεματικές εκδηλώσεις, θέλουμε να πιστεύουμε ότι θα  συμβάλλουμε στο έπακρο στην προβολή του νησιού μας και στην αύξηση της τουριστικής κίνησης.