Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου 2015

Η Τήνος στην έκθεση Greek Tourism Expo 2015

Ξεκινάει σήμερα η έκθεση Τουρισμού "Greek Tourism Expo".
Από τη σπουδαία αυτή Έκθεση, η οποία θα διαρκέσει μέχρι την Κυριακή 6 Δεκεμβρίου, δεν θα μπορούσε να απουσιάζει το νησί μας.
H Τήνος εκπροσωπείται από την Αντιδήμαρχο Τήνου κ. Αναστασία Δεληγιάννη, υπέυθυνη για θέματα τουρισμού, τον Πρόεδρο του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Τήνου - Άνδρου κ. Ευάγγελο Κορνάρο, τον Πρόεδρο του Εμποροεπαγγ/κου Συλλόγου Τήνου, κ. Ανδρέα Τσιμέκη, κ. Πετρίνα Κολλάρου καθώς και την πρόεδρο του Συλλόγου Ενοικιαζομένων Διαμερισμάτων Τήνου "Η Ξενία", κ. Ευγενία Καμολίνου.

Κύριος στόχος της έκθεσης είναι:

• Κάθε χρόνο να γίνεται το σημείο συνάντησης των επιχειρήσεων και των εκπροσώπων του διεθνούς τουρισμού, και
  • Να συμβάλλει δυναμικά στην προώθηση και προβολή του Ελληνικού Τουρισμού
Με το σύνθημα «COME TO MEET THE GREEKS – Ελάτε να γνωρίσετε τους Έλληνες» στην έκθεση θα φιλοξενηθούν 100 hosted buyers από Ευρώπη, Ασία, Μ. Ανατολή, Αμερική, Βαλκάνια και Τουρκία οι οποίοι θα καλύπτουν όλους τους τομείς του τουρισμού. Θα συμμετέχουν δε σε χιλιάδες Β2Β άριστα οργανωμένες συναντήσεις με τους εκθέτες οι οποίες θα είναι και το κλειδί της επιτυχίας για όλους.
Οι Hosted Buyers θα τύχουν πολύ υψηλού επιπέδου φιλοξενίας, θα επισκεφθούν Αρχαιολογικούς Χώρους, θα γνωρίσουν γωνιές της Αθήνας και θα γευτούν την υπέροχη Ελληνική κουζίνα.