Σάββατο 16 Μαΐου 2015

1η Συνεδρίαση Συμβουλίου Ένταξης Μεταναστών Δήμου Τήνου

ΠΡΟΣ :  Τα μέλη του Συμβουλίου Ένταξης Μεταναστών

O Πρόεδρος του Συμβουλίου Ένταξης Μεταναστών
               Αφού λάβαμε υπόψη τις διατάξεις του άρθρου 78 ν. 3852/2010 «ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΗΣ»,  σας καλούμε να προσέλθετε στην αίθουσα  Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Τήνου,  την Τρίτη 19 Μαΐου 2015 και ώρα 21:00 σε  τακτική συνεδρίαση του Συμβουλίου,  για να ληφθούν αποφάσεις στα ακόλουθα θέματα ημερησίας διατάξεως:

ΘΕΜΑ 1ο: «Καταγραφή προβλημάτων μεταναστών, κατοίκων Δήμου Τήνου (παιδεία, υγεία, εργασία,  ασφάλιση, κατοικία κ.α)».

ΘΕΜΑ 2ο: «Εξέταση αίτησης μεταναστών
Δήμου Τήνου, για παραχώρηση χώρου, από το Δήμο Τήνου, προς σύσφιξη των σχέσεων, της συνεργασίας και συνεννόησης των μελών της κοινότητας».

ΘΕΜΑ 3ο:  «Λήψη απόφασης οργάνωσης στην Τήνο, ημερίδας με θέμα «Κοινωνική Ένταξη
                   Μεταναστών, σχέδιο δράσης (Κεντρικός ομιλητής – εισηγητής ο Δικηγόρος Ιωάννης
                   Αλαβάνος, Πρόεδρος του Ινστιτούτου Μεταναστευτικού Δικαίου)».

Ο Πρόεδρος του

Συμβουλίου Ένταξης Μεταναστών Δήμου Τήνου