Κυριακή 17 Μαΐου 2015

Ευχές του Δημάρχου Τήνου κ. Ορφανού Σίμου στους μαθητές που συμμετέχουν στις Πανελλήνιες Εξετάσεις.

Εύχομαι από καρδιάς κάθε επιτυχία σε όλους τους  μαθητές του νησιού μας με την ευκαιρία  έναρξης των Πανελληνίων Εξετάσεων.

Εύχομαι σε όλους εμάς τους γονείς, κουράγιο, δύναμη και υγεία.

Θέλω να ξέρετε ότι είμαστε δίπλα σας στις ωραίες προσπάθειές σας, για την κατάκτηση της γνώσης και παρακαλούμε τη Μεγαλόχαρη Παναγιά μας να σας ενισχύει τις ώρες των πνευματικών σας αγώνων.

Με ηρεμία, ψυχραιμία και εμπιστοσύνη στις δυνάμεις σας, αντιμετωπίστε τις εξετάσεις σαν μια δοκιμασία που σας ανοίγει το δρόμο για την ανώτερη εκπαίδευση και σε ένα μεγάλο κύκλο εμπειριών και νέων οριζόντων.

Είμαι σίγουρος ότι θα αγωνιστείτε δυναμικά, γιατί έχετε την τόλμη  να κυνηγάτε τα όνειρα που φωτίζουν τις φιλοδοξίες σας.

Να είστε βέβαιοι ότι η ζωή θα σας δικαιώσει.

Καλή Επιτυχία!

Ο Δήμαρχος Τήνου