Τετάρτη 6 Μαΐου 2015

12η Συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                   Τήνος, 4 Μαΐου 2015
    ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Ν. ΑΙΓΑΙΟΥ
ΔΗΜΟΣ ΤΗΝΟΥ                                                                      Αριθμ. Συν.  12 /2015
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Π ρ ο ς :  Τα Μέλη της
Πληροφορίες:    Β.Φόρτωμας                                                    Οικονομικής  Επιτροπής
Τηλ. :22833 60142                                                                 Δήμου Τήνου
Fax : 22833 60139                                                                 ΕΝΤΑΥΘΑ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Αφού λάβαμε υπόψη τις διατάξεις του άρθρων 75 παρ. 5 του Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ 87/πρώτο/7-6-10) «Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης-Πρόγραμμα Καλλικράτης», σας καλούμε να προσέλθετε στο Δημαρχιακό Κατάστημα (Ευαγγελιστρίας 72,  1ος όροφος) στις   8  Μαΐου 2015, ημέρα Παρασκευή και ώρα  11:00 π.μ. σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, με τα ακόλουθα θέματα  ημερησίας διατάξεως:

ΘΕΜΑ   1ο
Έγκριση πρακτικού ΙΙΙ  Επιτροπής διαγωνισμού με τίτλο « Διαχείριση Αιτημάτων Καθημερινότητας του Πολίτη».

ΘΕΜΑ   2ο

«Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών της μελέτης «Μελέτη συντήρηση και επισκευή μεταφορικών μέσων Δήμου Τήνου για το έτος 2015» & κατάρτιση όρων διακήρυξης πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού» (Λήψη νέας απόφασης).

ΘΕΜΑ   3ο

Έγκριση δαπάνης και διάθεση πίστωσης συνολικού ποσού  23.200,00€ πολυετούς υποχρέωσης για την κάλυψη δαπάνης του έργου «Παροχή υπηρεσίας για την υλοποίηση του προγράμματος Καταπολέμησης Κουνουπιών».

ΘΕΜΑ   4ο

Κατάρτιση των όρων διακήρυξης φανερής και προφορικής πλειοδοτικής δημοπρασίας για την ενοικίαση παραλιών Δήμου Τήνου».
ΘΕΜΑ   5ο

Λήψη απόφασης ανάθεσης έργου «Αποκατάσταση ΧΑΔΑ στη θέση ‘’Κοσίνι’’  Δημοτική Ενότητα Εξωμβούργου», προϋπολογισμού 11.788,36 Ευρώ
ΘΕΜΑ   6ο

Λήψη απόφασης ανάθεσης έργου «Συντήρηση-επισκευή πεζοδρομίων στην Δημοτική Ενότητα Τήνου», προϋπολογισμού 6.800,00 Ευρώ.
ΘΕΜΑ   7ο

Λήψη απόφασης ανάθεσης έργου «Συντηρήσεις και επισκευές κοινοχρήστων χώρων ΔΕ Τήνου», προϋπολογισμού 6.800,00 Ευρώ.
ΘΕΜΑ   8ο

Λήψη απόφασης ανάθεση έργου «Διαμόρφωση αλσυλλίων στην ΔΕ Τήνου», προϋπολογισμού 6.800,00 Ευρώ.
ΘΕΜΑ   9ο

Λήψη απόφασης ανάθεσης έργου «Επισκευαστικές εργασίες και υδροχρωματισμοί οικισμών ΔΕ Τήνου», προϋπολογισμού 6.800,00 Ευρώ.
ΘΕΜΑ  10ο

Λήψη απόφασης ανάθεσης έργου «Συντήρηση οδοστρωμάτων ΤΚ Κάμπου» ΔΕ Εξωμβούργου, Δήμου Τήνου, προϋπολογισμού 6.800,00 Ευρώ.
ΘΕΜΑ  11ο

Λήψη απόφασης ανάθεσης έργου «Συντήρηση οδοστρωμάτων και τσιμεντοστρώσεις Τ.Κ. Καρδιανής», ΔΕ Εξωμβούργου, Δήμου Τήνου, προϋπολογισμού 5.100,00 Ευρώ.
ΘΕΜΑ  12ο

Λήψη απόφασης ανάθεσης έργου «Αποκατάσταση ζημιών οδοστρώματος λόγω καθίζησης από θεομηνία επί της οδού Χώρας-Κιονίων, προϋπολογισμού 6.800,00 Ευρώ.
ΘΕΜΑ  13ο

Ψήφιση πιστώσεων σε βάρος του προϋπολογισμού οικ. έτους 2015 του δήμου Τήνου