Παρασκευή 13 Μαρτίου 2015

4η Συνεδρίαση Δημοτικού Συμβουλίου.

Έχοντας υπόψη τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν. 3852/2010, ΣΑΣ ΚΑΛΩ να προσέλθετε σε συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα λάβει χώρα στο Δημαρχιακό Κατάστημα την 17η Μαρτίου  2015, ημέρα Τρίτη  και ώρα 18.30  για τη συζήτηση και λήψη απόφασης, σε καθένα από τα παρακάτω θέματα της ημερησίας διατάξεως :

ΘΕΜΑ 1ο:

Αναμόρφωση προϋπολογισμού, oικον. έτους 2015, του Δήμου Τήνου.

ΘΕΜΑ 2ο:

Λήψη απόφασης για την παράταση του έργου: «Αποκατάσταση του Xώρου Aνεξέλεγκτης Διάθεσης Αποβλήτων στη θέση ‘Μαρμαριές – Κόκκινα’ του Δήμου Τήνου».

ΘΕΜΑ 3ο:

Έγκριση 1ου Ανακεφαλαιωτικού Πίνακα του έργου: «Αποκατάσταση του Χώρου Ανεξέλεγκτης Διάθεσης Αποβλήτων στη θέση ‘Μαρμαριές – Κόκκινα’ του Δήμου Τήνου».

ΘΕΜΑ 4ο:

Έγκριση απολογισμού εσόδων και εξόδων, οικον. έτους 2014, της Σχολικής Επιτροπής Α/θμιας εκπαίδευσης.

ΘΕΜΑ 5ο:

Έγκριση απολογισμού εσόδων και εξόδων, οικον. έτους 2014, της Σχολικής Επιτροπής Β/θμιας εκπαίδευσης.

ΘΕΜΑ 6ο:

Ψήφιση πίστωσης για την κάλυψη δαπάνης εορτασμού της 25ης Μαρτίου.

ΘΕΜΑ 7ο:

Λήψη απόφασης για τον προγραμματισμό προσλήψεων εκτάκτου προσωπικού, έτους 2015.

ΘΕΜΑ 8ο:

Εξέταση αιτημάτων για τη διαγραφή βεβαιωμένων οφειλών.

ΘΕΜΑ 9ο:

Ορισμός μελών Σχολικής Εφορίας του Προπαρασκευαστικού και Επαγγελματικού Σχολείου Καλών Τεχνών Πανόρμου Τήνου.

ΘΕΜΑ 10ο:

Ορισμός μελών για την επιτροπή παραλαβής του έργου : «Ανακατασκευή Σχολείου Καρυάς Δήμου Τήνου».

ΘΕΜΑ 11ο:

Λήψη απόφασης για τη συμμετοχή του Δήμου Τήνου στους αγώνες δρόμου TINOS RUNNING EXPERIENCE 2015 και ψήφιση σχετικής πίστωσης.

ΘΕΜΑ 12ο:
Έγκριση προϋπολογισμού εσόδων και εξόδων, οικον. έτους 2015, του Δημοτικού Ιερού Ιδρύματος Αγίας Τριάδος Γύρλας.

ΘΕΜΑ 13ο:
Έγκριση προϋπολογισμού εσόδων και εξόδων, οικον. έτους 2015, της Δημοτικής Επιχείρησης Σφαγείου – Ελαιοτριβείου Νήσου Τήνου.

ΘΕΜΑ 14ο:
Έγκριση προϋπολογισμού εσόδων και εξόδων, οικον. έτους 2015, της   Κοινωφελούς Επιχείρησης Υπηρεσιών Δήμου Τήνου.

ΘΕΜΑ 15ο:
Λήψη απόφασης (εκκίνηση διαδικασιών) για την εκμίσθωση του κυλικείου στο Κλειστό Γυμναστήριο Δήμου Τήνου.

ΘΕΜΑ 16ο:
Λήψη απόφασης για τη διοργάνωση θεματικής εκδήλωσης προβολής της νήσου Τήνου σε συνεργασία με το γραφείο του Ε.Ο.Τ. που θα λάβει χώρα  στο Παρίσι, την 02α Απριλίου 2015, ψήφιση σχετικής πίστωσης και έγκριση μετακίνησης.

ΘΕΜΑ 17ο:
Έγκριση προϋπολογισμού εσόδων και εξόδων, οικον. έτους 2015, του Πνευματικού Εκπολιτιστικού Κέντρου Πανόρμου.

Ανακοίνωση εγγράφων αναφορών και αιτήσεων.
Ο  Πρόεδρος του  Δημοτικού Συμβουλίου

ΙΩΑΝΝΗΣ  ΣΙΩΤΟΣ