Τετάρτη 10 Μαρτίου 2021

ΤΗΛ:   2283360116

e-mail: dt.idrefsi@1516.syzefxis.gov.gr

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας γνωρίζουμε ότι μετά από έλεγχο της Υπηρεσίας Ύδρευσης – Αποχέτευσης του Δήμου Τήνου διαπιστώθηκε λάθος κατά τη χρέωση των λογαριασμών για την περίοδο κατανάλωσης 31-08-2020 έως 31-12-2020 για τα χωριά της Δημοτικής Ενότητας Τήνου από την συνεργαζόμενη εταιρεία. Η Υπηρεσία, αμέσως μόλις αντιλήφθηκε το λάθος στη χρέωση των λογαριασμών επικοινώνησε με την εταιρεία τόσο για την παροχή διευκρινίσεων, όσο κυρίως την άμεση επανόρθωση του λάθους.

Δεδομένου ότι η ακύρωση των χρεώσεων δεν ήταν εφικτή, η Υπηρεσία έδωσε εντολή στη συνεργαζόμενη εταιρεία για  την επόμενη περίοδος κατανάλωσης στα χωριά της Δημοτική Ενότητας Τήνου από 01-01-2021 έως 30-04-2021 να υπάρχει ισόποση -με τη λανθασμένη επιβάρυνση- μείωση των παγίων Ύδρευσης, Αποχέτευσης και ΦΠΑ.

Η  Υπηρεσία Ύδρευσης - Αποχέτευσης ζητεί συγνώμη για την όποια αναστάτωση δημιουργήθηκε στους συμπολίτες μας και καθιστά σαφές ότι θα κάνει ότι χρειαστεί για να μην επαναληφθεί το αντίστοιχο λάθος.

Ο Προϊστάμενος Τμήματος Ύδρευσης - Αποχέτευσης

Σταύρος Τουφεκλής