Τρίτη 2 Φεβρουαρίου 2021

Ανακύκλωση Ηλεκτρικών Συσκευών

ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ

Ενημερώνουμε τους συμπολίτες μας ότι σχετικά με την αποκομιδή των ηλεκτρικών συσκευών προς ανακύκλωση, μπορούν να ενημερώνονται στο τηλέφωνο του Δήμου 2283360100.

Κάθε Πέμπτη η Υπηρεσία Καθαριότητας πραγματοποιεί δρομολόγιο περισυλλογής των ηλεκτρικών συσκευών στη Χώρα, ενώ κάθε Παρασκευή συλλέγει τις συσκευές από τα Χωριά.

Τις συσκευές που έχετε προς απόρριψη τις τοποθετείτε δίπλα στους κάδους των σκουπιδιών μια μέρα νωρίτερα.

Σε περίπτωση που κάποιος αδυνατεί να αφήσει τις συσκευές του στα οριζόμενα σημεία μπορεί να επικοινωνήσει με την Υπηρεσία Καθαριότητας στο τηλέφωνο 2283360100 για να εξυπηρετηθεί.

Ευάγγελος Περιάλης

Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος