Κυριακή 5 Ιουλίου 2020

Ψήφσμα της Κοινότητας Καρδιανής

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Ν. ΑΙΓΑΙΟΥ                                                                                                  ΝΟΜΟΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ
   ΔΗΜΟΣ ΤΗΝΟΥ
ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΔΙΑΝΗΣ
Ψ   Η   Φ   Ι   Σ   Μ   Α

Σήμερα 05-07-2020 ημέρα Κυριακή και ώρα 09.00 π.μ. ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Καρδιανής μετά την θλιβερή είδηση του θανάτου του αγαπητού σε όλους και επί σειρά ετών πρώην Προέδρου της Τοπικής μας Κοινότητας Νικόλαου Πανώριου αναφέρει τα παρακάτω:
Ο εκλιπών υπήρξε σε όλη του την ζωή ένας άνθρωπος αγαπητός σε όλους μας, εργαζόταν άοκνα για την πρόοδο και την ανάπτυξη του τόπου μας και για την εξυπηρέτηση και το καλό των συμπολιτών μας.
Με ανιδιοτέλεια, πάθος, ήθος και αξιοπρέπεια υπηρέτησε τους συγχωριανούς του και το χωριό του. Η Τοπική μας Κοινότητα, η Καρδιανή αλλά και η Τήνος ολόκληρη, θρηνεί για τη απώλειά του και τον αποχαιρετά στο τελευταίο του ταξίδι.
Ο θάνατός του, αφήνει δυσαναπλήρωτο κενό στην οικογένειά του αλλά και σε όσους τον έζησαν και τον αγάπησαν.
Ως Πρόεδρος της Κοινότητας Καρδιανής, θεωρώ υποχρέωσή μου, σαν ελάχιστη έκφραση αναγνώρισης του έργου του, να σας ζητήσω να τον τιμήσουμε όπως του αξίζει και προτείνω τα ακόλουθα :
Να εκφράσουμε τα θερμά μας συλλυπητήρια στην οικογένεια του θανόντα.
Να παραστώ ως Πρόεδρος της Κοινότητας στη νεκρώσιμη ακολουθία.
Να προταθεί προς το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου η ονομασία μίας οδού του χωριού σε οδό Νικόλαου Πανώριου
Να επιδοθεί το παρόν ψήφισμα στους οικείους του.
Να δημοσιευτεί το παρόν ψήφισμα στον Τοπικό Τύπο.

Ο Πρόεδρος της
Κοινότητας Καρδιανής