Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

Ολοκληρώθηκε η προμήθεια ενός αυτόνομου ρυμουλκούμενου αποφρακτικού μηχανήματος

ΔΗΜΟΣ THNΟΥ                                                          Τήνος, 17/12/2019
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ταχ. Δνση: Ευαγγελιστρίας 72
ΤΗΛ:   2283360106
ΦΑΞ:   2283360139
e-mail: dt@1516.syzefxis.gov.gr

Ολοκληρώθηκε η προμήθεια ενός  αυτόνομου ρυμουλκούμενου αποφρακτικού μηχανήματος το οποίο θα χρησιμοποιηθεί για τις ανάγκες του τμήματος ύδρευσης – αποχέτευσης για την απόφραξη κυρίως δικτύων αποχέτευσης ακαθάρτων εντός μικρών οικισμών.

Φορέας χρηματοδότησης της προμήθειας είναι το Υπουργείο Εσωτερικών, μέσω του έργου: «Έργα και επενδυτικές δραστηριότητες των Δήμων όλης της Χώρας (Ειδικό πρόγραμμα ενίσχυσης Δήμων)», και της πρόσκλησης: «Πρόγραμμα ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ - Προμήθεια μηχανημάτων έργου και συνοδευτικού εξοπλισμού».