Τετάρτη 6 Νοεμβρίου 2019

Ταχ. Κώδικας: 84200
Τηλ:2283360140
e-mail: dtpromithies@gmail.com

ΘΕΜΑ: Διευκρινήσεις για το συνοπτικό διαγωνισμό με τίτλο «ΠΑΡΑΓΩΓΗ, ΕΚΤΥΠΩΣΗ, ΕΜΦΑΚΕΛΩΣΗ, ΑΠΟΣΤΟΛΗ & ΔΙΑΝΟΜΗ ΛΟΓΑΡΙΑΜΩΝ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΤΗΝΟΥ».

Σε απάντηση εμπρόθεσμου αιτήματος ενδιαφερόμενης εταιρείας (αρ.πρωτ. Δήμου: 11566/4-11-2019), σύμφωνα με το Άρθρο 1 παρ. 1.1.3 της υπ’ αριθμ. 11393/31-10-2019 Διακήρυξης του Δήμου επί του αναφερόμενου στο θέμα διαγωνισμού, σας διευκρινίζουμε τα κάτωθι:

Στη σελ. 48 της υπ’ αριθμ. 5/2019 Μελέτης, η οποία αποτελεί μέρος της ανωτέρω αναφερόμενης διακήρυξης, στο Μέρος Β / Κατηγορία Β1: Λογαριασμοί Ύδρευσης / Τεχνικά Χαρακτηριστικά Εντύπων, στο σημείο που αναφέρεται Εκτύπωση, διευκρινίζεται ότι η Εμπρόσθια εκτύπωση θα είναι δίχρωμη και όχι τρίχρωμη.

Ως εκ τούτου, η εκτύπωση της Εμπρόσθιας όψης θα είναι σύμφωνη με το  Δείγμα, ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ε΄, σελ. 61 της υπ’ αριθμ. 5/2019 Μελέτης, ήτοι δίχρωμη με χρώματα Πράσινο & Μπλε.

Το εν λόγω έγγραφο θα αναρτηθεί στον ιστότοπο του Δήμου Τήνου (www.dimostinou.eu)  μέσω του οποίου κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να λάβει γνώση των Διευκρινήσεων – Συμπληρωματικών αναφορικά με το διαγωνισμό.

Η συντάξασα                                                                                                          Ο Αν/τής Προϊστάμενος

Δ/νσης Οικονομικών Υπηρεσιών

Αργυρώ Δεσύπρη                                                                                                Νικόλαος Αρμακόλας