Παρασκευή 7 Ιουνίου 2019

Στην Τήνο ο online editor της Telegraph, κ. Oliver Smith

Tην Τήνο επισκέπτεται από τις 5/6/2019 μέχρι τις 9/6/2019 ο online editor της Telegraph, κ. Oliver Smith, ο οποίος θα συνοδεύεται από την κα Sophie Christie. Η προώθηση θα αφορά σε προβολή της Τήνου ως ιδανικού high-end προορισμού στο βρετανικό κοινό.
Η έντυπη έκδοση της εφημερίδας The Telegraph έχει κυκλοφορία περίπου 377.159 φύλλα και άνω των 977.000 αναγνωστών ημερησίως, κατηγορίας ABC1, ενώ η διαδικτυακή της έκδοση έχει περί τα 3.154.000 εκατομμύρια αναγνώστες, καθιστώντας τη μια από τις δημοφιλέστερες εφημερίδας του Ην. Βασιλείου.
Η δράση αυτή πραγματοποιείται με συνεργασία του Γραφείου του ΕΟΤ στο Λονδίνο και της διευθύντριας του γραφείου κ Εμυς Αναγνωστοπούλου με το Δήμο Τήνου και την Αντιδήμαρχο Τουρισμού Αναστασία Δεληγιάννη Άσπρου και τις προσφορές αναφορικά με τη διαμονή, μετακίνηση και  διατροφή Τηνιακών επιχειρηματιών.