![](https://2.bp.blogspot.com/-pfVflKGILmg/W44RXHzADqI/AAAAAAAAT5w/K7JsF-VIIA4oUPe4cA2t9nlch0JgudqlQCLcBGAs/s640/40751252_2179116905681402_7773190395378270208_n.jpg)
Πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή 2 Σεπτεμβρίου 2018, τα εγκαίνια της έκθεσης Τήνιων μαρμαρογλυπτών, στην Πινακοθήκη Κυκλάδων, στη Σύρο, παρουσία, της εντεταλμένης Δημοτικής Συμβούλου για τη λειτουργία της βιβλιοθήκης του Δήμου-Σύρου-Ερμουπολης, κ. Μαρίζας Αγγελοπούλου.
Ο επιβλητικός, άνετος, αχανής χώρος έκθεσης βοήθησε να αναδειχθούν τα αριστουργήματα των καλλιτεχνών, μαγεύοντας το πολυπληθές κοινό της τέχνης και του πολιτισμού, της Σύρου.