Πέμπτη 28 Δεκεμβρίου 2017

ΔΗΜΟΣ ΤΗΝΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΝΟΡΜΟΥ

Ψ   Η   Φ   Ι   Σ   Μ   Α

Το Τοπικό Συμβούλιο Πανόρμου του Δήμου Τήνου, συνήλθε εκτάκτως σήμερα 27 του μηνός Δεκεμβρίου του έτους 2017, ημέρα Τετάρτη και ώρα 9.00π.μ, με μόνο θέμα την έκδοση ψηφίσματος μετά το άγγελμα της θλιβερής είδησης του θανάτου του εν ενεργεία Αντιπροέδρου του Π.Ι.Ι.Ε.Τ. Πέτρου  Ράλλη. Ο εκλιπών διατέλεσε  επί σειρά ετών (από 13-05-1992 μέχρι 31-12-2006) ως Κοινοτικός Σύμβουλος και Αντιπρόεδρος της πρώην Κοινότητας Πανόρμου.
Η αγάπη του για τον τόπο του στάθηκε αφορμή να ασχοληθεί με τα κοινά έχοντας ως γνώμονα την πρόοδο και την ανάπτυξη αυτού.
Ο εκλιπών υπήρξε ικανός τεχνίτης του μαρμάρου, ήταν άνθρωπος πράος και αγαπητός σε όλους και δυστυχώς ο θάνατός του αφήνει δυσαναπλήρωτο κενό στην οικογένεια του, σε όσους τον έζησαν και τον αγάπησαν.
Το Τοπικό Συμβούλιο Πανόρμου ομόφωνα εξέδωσε το παρακάτω ψήφισμα:
Α.  Να εκφρασθούν τα θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια του μεταστάντος.
Β.  Να αναρτηθεί μεσίστια η σημαία στο γραφείο της Τοπικής Κοινότητας Πανόρμου κατά την ημέρα της κηδείας.
Γ.  Να κατατεθεί στεφάνι στην μνήμη του εκλιπόντος εκ μέρους του Τοπικού Συμβουλίου.
Δ.  Να αναγνωσθεί το ψήφισμα της Τοπικής Κοινότητας Πανόρμου κατά την εξόδιο ακολουθία.
Ε.  Να δημοσιευθεί το παρόν στον τύπο και να αποσταλεί αντίγραφο στην οικογένεια του μεταστάντος.

Ο Πρόεδρος  και τα μέλη του Τοπικού Συμβουλίου