Παρασκευή 24 Νοεμβρίου 2017

Συνάντηση της Στ΄ τάξης του 3ου Δημοτικού με τον Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου.

Δημοκρατίαδημοτικές εκλογέςΔήμαρχοςΔημοτικό Συμβούλιομέλησύμβουλοισυνεδρίασηαίθουσα συνεδριάσεωνθέματα ημερήσιας διάταξης , "Καλλικράτης", διοίκησηαντιπολίτευσηεισήγησηεισηγητέςαγορητέςαρμοδιότητεςτοπικά ζητήματαεπίλυση προβλημάτωναπόφασηπλειοψηφίαμειοψηφία,επιχειρήματαπρακτικά........ χίλιες δυο απορίες...

Τις απορίες των μαθητών της Στ' τάξης "έλυσε" ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Ιωάννης Σιώτος, ο οποίος με χαρά υποδέχτηκε εκπαιδευτικούς και μαθητές στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δήμου Τήνου.
Σε απλή , κατανοητή γλώσσα, δίδαξεδιευκρίνισεενημέρωσεδιασαφήνισεεξήγησεαπάντησε στις ερωτήσεις των παιδιών που αφορούσαν το μάθημα της Κοινωνικής Πολιτικής Αγωγής με θέμα :"Η Οργάνωση των Δήμων" και πέρασε μηνύματα.
Τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου , σε όποιον συνδυασμό και αν ανήκουν , εργάζονται για το καλό του Τόπου και υπάρχει αλληλοσεβασμός
Ακούμε προσεκτικά τους συνομιλητές μας - είναι αγένεια να τους διακόψουμε, ακόμα και αν η γνώμη μας είναι τελείως διαφορετική
Υποστηρίζουμε τη γνώμη μας , μιλάμε με επιχειρήματα
Τα βιβλία είναι η ασπίδα μας

Κλείνοντας ευχήθηκε στις θέσεις που κάθονται σήμερα ως μαθητές να καθίσουν αργότερα ως ενεργοί πολίτες, ως μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου.

Σας ευχαριστούμε!

πηγή: http://3dim-tinou.kyk.sch.gr/