Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου 2017

Ο Περιφερειακός Διευθυντής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νοτίου Αιγαίου και η Προϊσταμένη Επιστημονικής και Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Νοτίου Αιγαίου στην Τήνο.

Ο Περιφερειακός Διευθυντής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νοτίου Αιγαίου, Βασίλειος Καραγιάννης, και η Προϊσταμένη Επιστημονικής και Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Νοτίου Αιγαίου, Ειρήνη Τσαβαλά,  στο πλαίσιο των επισκέψεών τους στις σχολικές μονάδες των νησιών της Περιφέρειας ευθύνης τους, θα πραγματοποιήσουν επίσκεψη στην Τήνο το διήμερο 21-22 Σεπτεμβρίου 2017.

Ακολουθεί το πρόγραμμα των επισκέψεων του Περιφερειακού Διευθυντή:

Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου 2017

13.00-14.00: Υπηρεσιακή συνάντηση με Διευθυντές, Διευθύντριες και Προϊστάμενες όλων των σχολικών μονάδων της Τήνου στο Γραφείο του 1ου Δημοτικού Σχολείου Τήνου

18.00-19.00: Συνάντηση με τον Γενικό Γραμματέα του Π.Ι.Ι.Ε.Τ., Ευάγγελο Καλογήρου, στα γραφεία του Ιδρύματος

19.30-20.30: Συνάντηση με τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων όλων των σχολείων της Τήνου καθώς και με γονείς στην αίθουσα του Ι.ΤΗ.Π.

Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου 2017

08.30-10.00: Επίσκεψη στο Μουσείο Μαρμαροτεχνίας Πύργου για τις εκδηλώσεις των ημερών Παγκόσμιας Πολιτιστικής Κληρονομιάς με τη συμμετοχή των Δημοτικών Σχολείων της Τήνου

10.00-10.30: Επίσκεψη στη Σχολή Καλών Τεχνών Πανόρμου και συνεργασία με τον Διευθυντή της,  Λεωνίδα Χαλεπά

11.30-12.30: Συνάντηση στο Δημαρχείο με την Αντιδήμαρχο Παιδείας,  Αναστασία Δεληγιάννη.