Πέμπτη 7 Ιανουαρίου 2016

Κάλεσμα του Δήμου Τήνου για συμμετοχή των επαγγελματιών σε τουριστική έκθεση στη Στοκχόλμη.

ΔΗΜΟΣ  ΤΗΝΟΥ                                                                                                      Τήνος, 07/1/2016

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ταχ. Δνση: Ευαγγελιστρίας 72

ΤΗΛ:   2283360106
ΦΑΞ:   2283360139

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Στα πλαίσια της συμμετοχής του Δήμου Τήνου στην 3η αποκλειστική τουριστική έκθεση GREKLAND PANORAMA  στη Στοκχόλμη από 12-14  Φεβρουαρίου 2016 ΚΑΛΟΥΜΕ όποιον επαγγελματία θέλει να συμμετέχει είτε με τη φυσική του παρουσία είτε με υλικό, να μας το δηλώσει μέχρι τις 15/1/2016.

Επίσης θα πρέπει μέχρι την ίδια ημερομηνία να  παραδοθεί στο Γραφείο Δημάρχου το διαφημιστικό υλικό .

Η έκθεση αυτή  πραγματοποιείται αποκλειστικά για την Ελλάδα και την Κύπρο, στην καρδιά της Σκανδιναβίας, και έχει κάθε χρόνο περίπου 11.000 επισκέπτες, είναι δε ένα από τα ποιο σημαντικά τουριστικά γεγονότα που αφορούν την Ελλάδα. Θα είναι ανοικτή για το κοινό 13 και 14 Φεβρουαρίου και έχει δοθεί ιδιαίτερη σημασία στον καθορισμό ενός πλούσιου προγράμματος εκδηλώσεων και events που θα κεντρίσουν το ενδιαφέρον και τον ενθουσιασμό των επισκεπτών.

Οι δυνατότητες που θα έχει ο Δήμος μας ενδεικτικά αναφέρονται παρακάτω:

ü  Το περίπτερο θα είναι διαστάσεων 12 τετραγωνικών μέτρων (3Χ4).

ü  Στις 12/2/2016 θα γίνει παρουσίαση του Δήμου σε κορυφαία στελέχη της τουριστικής αγοράς.

ü  Συναντήσεις με Tour Operators και Τουριστικά Γραφεία της Σκανδιναβίας.

ü  Βραδινή εκδήλωση η οποία πραγματοποιείται με σκοπό την καλλιέργεια σχέσεων με τους Σουηδούς εκπροσώπους του κλάδου του τουρισμού.

ü  Υπάρχει η δυνατότητα 20’ παρουσίασης του Δήμου στα Αγγλικά και η υπηρεσία αυτή ονομάζεται TRAVEL STORIES.

ü  Οργάνωση ιδιαίτερων meeting  με στελέχη της  Apollo με σκοπό την αναλυτική παρουσίαση του προορισμού και τη διερεύνηση συνεργασίας μεταξύ των δυο πλευρών.

ü  Προβολή της Τήνου στις ειδικές γιγαντοοθόνες του Εκθεσιακού Κέντρου με 30 σποτ ημερησίως διάρκειας 1,5 λεπτών maximum