Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου 2015

Χορηγήθηκε η Αδεία Λειτουργίας στο Κλειστό Γυμναστήριο Τήνου

ΔΗΜΟΣ  ΤΗΝΟΥ                                                                                                   Τήνος, 02/12/2015

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ταχ. Δνση: Ευαγγελιστρίας 72

ΤΗΛ:   2283360106
ΦΑΞ:   2283360139

ΧΟΡΗΓΗΘΗΚΕ  Η ΑΔΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΤΟ
ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΝΟΥ

Μετά από συντονισμένες ενέργειες του Δήμου μας, χορηγήθηκε από την αρμόδια υπηρεσία της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Αιγαίου, η απαιτούμενη άδεια λειτουργίας στο Κλειστό Γυμναστήριο Τήνου.
            Έτσι το στολίδι του αθλητισμού του νησιού μας, έχει πλέον την απαραίτητη άδεια για την εκτέλεση αθλητικών γεγονότων.
            Ο Δήμος, σε κάθε περίπτωση θα συνεχίσει
τις επεμβάσεις ώστε να γίνει λειτουργικότερο και να γίνονται οι αθλητικοί αγώνες, χωρίς κανένα πρόβλημα.
            Ήδη προχωρά η προμήθεια συστήματος κλιματισμού και εξαερισμού, η τοποθέτηση των κατάλληλων μεμβρανών στα παράθυρα για  να μη δημιουργούνται προβλήματα από την έντονη ηλιοφάνεια, η τοποθέτηση ασύρματου internet,  η λειτουργία του κυλικείου και η προμήθεια αθλητικού υλικού.
            Ο Δήμος Τήνου βρίσκεται σε συνεχή συνεργασία με τις ομάδες του νησιού μας που χρησιμοποιούν το Κλειστό Γυμναστήριο  και προχωρά σε ό, τι είναι απαραίτητο, ώστε η νεολαία του νησιού μας να ασχολείται με τον Αθλητισμό με όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα.
            Επίσης ο Δήμος με διαρκείς επεμβάσεις του παρά τους χαλεπούς καιρούς και στα πλαίσια των οικονομικών του δυνατοτήτων προσπαθεί να βελτιώσει και τις υπόλοιπες αθλητικές εγκαταστάσεις.