Τρίτη 24 Νοεμβρίου 2015

Πολιτιστικός Σύλλογος Πύργου Πανόρμου Τήνου: Σκυροδέτηση Πλάκας ¨Πολογιάννη το Πηγάδι"

O Πολιτιστικός Σύλλογος Πύργου Πανόρμου Τήνου με την σημαντική βοήθεια των μελών και κατοίκων κατάφερε και σκυροδέτησε την πλάκα οροφής στο παλαιό καφενείο στην θέση "Πολογιάννη το Πηγάδι".
Μετά από δύο κοπιαστικές Κυριακές το πιο δύσκολο κομμάτι του έργου ολοκληρώθηκε.
Ο Σύλλογος ευχαριστεί ειλικρινά το πλήθος των εθελοντών και κατοίκων που βοήθησαν,καθώς και το συνεργείο του Kaca Dritan για την τόσο σημαντική εθελοντική βοήθεια που πρόσφερε,τον Γιώργο Καρδαμίτση για τα χωματουργικά,τον Ιωσήφ Ρουγγέρη για την προσφορά του αμμοχάλικου,τον Αργύρη Μωραϊτη για την μεταφορά υλικών και τον Δήμο Τήνου για τα υπόλοιπα υλικά.
Άμεσα θα ακολουθήσουν και οι λοιπές εργασίες ώστε να ολοκληρωθεί το έργο και να παραχωρηθεί στη διάθεση του κοινού.