Δευτέρα 23 Νοεμβρίου 2015

Λευκή Νύχτα στην Τήνο

ΛΕΥΚΗ ΝΥΧΤΑ ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ

Ο Εμποροεπαγγελματικός & Βιοτεχνικός Σύλλογος Τήνου διοργανώνει για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, το Σάββατο 28 Νοεμβρίου 2015, τη ‘’Λευκή Νύχτα στην Τήνο’’. Και φέτος η ‘’Λευκή Νύχτα’’ θα γίνει σε συνεργασία με το Δήμο Τήνου.
    ‘’Λευκή Νύχτα στην Τήνο’’ σημαίνει κυρίως ανοιχτά καταστήματα μέχρι τις 24:00 τα μεσάνυχτα. Θα ξεκινήσει με το άναμμα του χριστουγεννιάτικου δένδρου του Δήμου Τήνου και θα ακολουθήσουν εκδηλώσεις και δρώμενα στο πνεύμα των Χριστουγέννων.
     Από τις 17:30 και μέχρι τις 24:00 τα καταστήματα
που θα συμμετέχουν στη ‘’Λευκή Νύχτα’’ θα κάνουν προσφορές στα προϊόντα τους. Στις προσφορές αυτές συμμετέχουν εμπορικά καταστήματα ρούχων – υποδημάτων – αξεσουάρ, είδη δώρων, παιχνίδια, καταστήματα ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών ειδών, ζαχαροπλαστεία,  καφετέριες,  εστιατόρια κ.α. Τα καταστήματα που θα συμμετέχουν με προσφορές θα έχουν ειδική σήμανση από το Σύλλογο στην είσοδό τους, ώστε να διευκολύνεται ο καταναλωτής.
    Να επισημάνουμε ότι το ωράριο των καταστημάτων και οι προσφορές ισχύουν αυστηρά και μόνο για της 28 Νοεμβρίου 2015.
     Για τους κατοίκους των χωριών θα υπάρχουν ειδικά διαμορφωμένα δρομολόγια από και προς τα χωριά της ενδοχώρας.
   Το πρόγραμμα των εκδηλώσεων και τα δρομολόγια των λεωφορείων θα σας ανακοινωθούν σε λίγες μέρες.

Σας περιμένουμε να διασκεδάσουμε,
να νιώσουμε το πνεύμα των Χριστουγέννων και
κυρίως να στηρίξουμε την τοπική αγορά

Για το Δ.Σ.