Πέμπτη 19 Νοεμβρίου 2015

ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΤΗΝΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΤΩΝ ΜΟΝΟΠΑΤΙΩΝ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΜΑΣ

ΔΗΜΟΣ  ΤΗΝΟΥ                                                              Τήνος, 18/11/2015

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ταχ. Δνση: Ευαγγελιστρίας 72

ΤΗΛ:   2283360106
ΦΑΞ:   2283360139
e-mail: dt@1516.syzefxis.gov.gr

ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΤΗΝΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗ
ΤΩΝ ΜΟΝΟΠΑΤΙΩΝ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΜΑΣ

Συνάντηση με την Ιδρύτρια και Αντιπρόεδρο της Εταιρίας Προστασίας Περιβάλλοντος και Πολιτισμού κ. Λύδια Καρρά είχε η Αντιδήμαρχος Τήνου Αναστασία Δεληγιάννη Ασπρου στις 17 Νοεμβρίου στην Αθήνα, στα πλαίσια της δράσης που έχει ξεκινήσει ο Δήμος Τήνου και η Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου για τη συντήρηση, τη σηματοδότηση και την πιστοποίηση των Μονοπατιών του Νησιού.  Στη συνάντηση υπήρξε διαβεβαίωση από πλευρά της εταιρείας ότι θα κάνει κάθε δυνατή προσπάθεια για να συνδράμει το έργο μας.

Την επόμενη μέρα
στις 18 Νοεμβρίου έγινε σύσκεψη στο Δημαρχείο Τήνου παρουσία του Δημάρχου Τήνου, του Επάρχου Τήνου, της Αντιδημάρχου, μελών της τουριστικής επιτροπής του Δήμου Τήνου  και  υπαλλήλων του Δήμου και του Επαρχείου καθώς και του κ. Τάσου Αναστασίου, που είναι ο υπεύθυνος του έργου συντήρησης και ανάδειξης των μονοπατιών εκ μέρους της Περιφέρειας.  Η προσπάθεια όλων είναι να κερδίσουμε το χαμένο χρόνο και να προχωρήσουμε  σύντομα σε όλες τις απαραίτητες δράσεις προκειμένου να γίνει η συντήρηση, η σηματοδότηση και η πιστοποίηση των Μονοπατιών του Νησιού.