Δευτέρα 13 Ιουλίου 2015

Έγγραφο του Δήμου Τήνου τις ακτοπλοϊκές εταιρείες για προσφορές στα εισιτήρια.

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                           Τήνος  13 Ιουλίου 2015
ΝΟΜΟΣ  ΚΥΚΛΑΔΩΝ                                                                     Αριθ. Πρωτ. 8582

ΔΗΜΟΣ  ΤΗΝΟΥ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥ

Ταχ. Δνση: Ευαγγελιστρίας 72                                        ΠΡΟΣ

ΤΗΝΟΣ 84200
ΤΗΛ: 2283360106                                                 -  Cyclades Fast Ferries  (info@fastferries.com.gr)
ΦΑΞ:   2283360139                                               -  Golden Star Ferries  (general@goldenstarferries.gr)
e-mail: dt@1516.syzefxis.gov.gr                        -  Blue Star Ferries (bluestarferries@bluestarferries.com)

ΘΕΜΑ: «Προσφορές για ακτοπλοϊκά εισιτήρια»

Αξιότιμοι κύριοι
            Ξεκίνησε  ένα καλοκαίρι με πολλές προσδοκίες και με θετικά πρόσημα για τον τουρισμό  στα νησιά μας. Πλην όμως οι πρόσφατες εξελίξεις και οι κλειστές Τράπεζες,  έχουν επιφέρει βαρύτατο πλήγμα σε κάθε μορφή επιχείρησης που ασχολείται με τον τουρισμό.
            Θεωρώ ότι ο στόχος και η προσπάθεια θα πρέπει να επικεντρωθεί στο να περισώσουμε ότι μπορούμε κάτω από αυτές τις δύσκολες συνθήκες.
            Θα ζητούσα λοιπόν, προκειμένου να γίνουμε ανταγωνιστικοί
σαν νησί και σαν προορισμός, να εξετάσετε το ενδεχόμενο προσφορών στις μετακινήσεις οχημάτων και επιβατών, τις οποίες με κάθε τρόπο πρέπει να δημοσιοποιήσουμε.
            Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε συνεργασία και για ανταλλαγή απόψεων με γνώμονα το κοινό όφελος που είναι η αύξηση της τουριστικής κίνησης στα νησιά μας.

Αναστασία Δεληγιάννη – Ασπρου

Αντιδήμαρχος Τήνου