Παρασκευή 24 Ιουλίου 2015

ΔΗΜΟΣ ΤΗΝΟΥ                                     Αριθμ. Συν.  20 /2015
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Προς: Τα Μέλη της
Πληροφορίες: Β. Φόρτωμας                                      Οικονομικής  Επιτροπής
Τηλ. :22833 60142                                                       Δήμου Τήνου
Fax : 22833 60139                                                        ΕΝΤΑΥΘΑ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Αφού λάβαμε υπόψη τις διατάξεις του άρθρων 75 παρ. 5 του Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ 87/πρώτο/7-6-10) «Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης-Πρόγραμμα Καλλικράτης», σας καλούμε να προσέλθετε στο Δημαρχιακό Κατάστημα (Ευαγγελιστρίας 72,  1ος όροφος) στις   27  Ιουλίου 2015, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13.00   σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, με τα ακόλουθα θέματα  ημερησίας διατάξεως:

ΘΕΜΑ   1ο

Επαναπροκήρυξη  μειοδοτικής, φανερής και προφορικής δημοπρασίας μίσθωσης αγροτεμαχίου για την εγκατάσταση μονάδας δεματοποίησης απορριμμάτων του Δήμου Τήνου - Έγκριση όρων διακήρυξης.

ΘΕΜΑ   2ο

ΘΕΜΑ   3ο

Επαναπροκήρυξη  μειοδοτικής,
φανερής και προφορικής δημοπρασίας μίσθωσης αγροτεμαχίου στον οικισμό Πανόρμου της ΔΕ Πανόρμου του Δήμου Τήνου για τη δημιουργία ανοικτού χώρου στάθμευσης οχημάτων. - Έγκριση όρων διακήρυξης.
ΘΕΜΑ   4ο

Αποδέσμευση πιστώσεων
ΘΕΜΑ   5ο

Ψήφιση-διάθεση πίστωσης σε βάρος του προϋπολογισμού Κληροδοτήματος Κων. Σαρδελά ΤΚ Πανόρμου.
ΘΕΜΑ   6ο

Έκθεση για την κατάσταση εσόδων εξόδων του δήμου Τήνου στο β΄ τρίμηνο 2015 (άρθρο 72 στοιχ. 1β Ν. 3852/2010).

Ο Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής

Σίμος Ορφανός