Δευτέρα 1 Μαρτίου 2021

ΦΑΞ:   2283360111

e-mail: dt@1516.syzefxis.gov.gr

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ/ RAPID TEST COVID 19

Ο Δήμος Τήνου, με αίσθημα ευθύνης για την αντιμετώπιση της πανδημίας και την προστασία της δημόσιας υγείας , σε συνεργασία με τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας θα πραγματοποιήσει δωρεάν τεστ ταχείας ανίχνευσης του κορωνοϊού ( rapidtest ) την προσεχή ΤΕΤΑΡΤΗ 03 ΜΑΡΤΙΟΥ από  τις 09:00 έως τις 13:00 στον προβλήτα έναντι του ξενοδοχείου «ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ», για όλους τους πολίτες που θα προσέρχονται.

Η διενέργεια των προαναφερόμενων τεστ σαφώς πραγματοποιείται δωρεάν και ανώδυνα για όλους τους ενδιαφερόμενους τηρώντας πάντα όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας.

Απαραίτητα κατά την επίσκεψη του ο ενδιαφερόμενος θα πρέπει να προσκομίσει Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητας και να αναφέρει τον ΑΜΚΑ του. Επιπροσθέτως σας υπενθυμίζουμε την απαραίτητη βεβαίωση κίνησης ή το σχετικό sms επιβεβαίωσης ενώ σας πληροφορούμε ότι ο κωδικός που θα πρέπει να αναγράφεται είναι ο αριθμός 1.

Περισσότερες πληροφορίες παρέχονται στους ενδιαφερόμενους από την γραμμή στήριξης και αλληλεγγύης του Δήμου στα τηλέφωνα 2283360101 & 2283360134 η οποία λειτουργεί καθημερινά 07:00-17:00.