Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2020

ΦΑΞ:   2283360111

e-mail: dt@1516.syzefxis.gov.gr

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Σε συνέχεια των κατεπειγόντων μέτρων αποφυγής και περιορισμού της διάδοσης κορωνοϊού και των σχετικών οδηγιών – συστάσεων των αρμόδιων Υπουργείων, του Ε.Ο.Δ.Υ. και των επιστημονικών ενώσεων (Π.Ι.Σ. κλπ) κρίνεται σκόπιμη η λήψη επιπρόσθετων μέτρων.

Ως εκ τούτου, από Δευτέρα 09 Νοεμβρίου και μέχρι 30 Νοεμβρίου, οι υπηρεσίες του Δήμου θα λειτουργούν για το κοινό μόνο κατόπιν ραντεβού ,σε ειδικές και επείγουσες περιπτώσεις κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης.

Οι Δημότες συνίσταται να επιλέγουν για την εξυπηρέτησή τους την εξόφληση λογαριασμών μέσω web-banking.

Το τηλεφωνικό κέντρο του Δήμου 2283360100 ,το ΚΕΠ 2283360300 &καθώς και η ηλεκτρονική διεύθυνση dt@1516.syzefxis.gov.gr είναι  διαθέσιμα για την εξυπηρέτησή σας.

Οι δημότες μας που ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες πληθυσμού και αυτές τις δύσκολες μέρες δεν θα είναι μόνοι .Ο Δήμος Τήνου  στέκεται πάντα δίπλα στους συμπολίτες μας που αντιμετωπίζουν προβλήματα στηρίζοντας τους έμπρακτα μέσω των αριθμών  2283360124 & 2283360134.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και σας υπενθυμίζουμε ότι η προσωπική ευθύνη, η ατομική πρωτοβουλία, η επίδειξη υπευθυνότητας από τον καθένα προσωπικά , αποτελεί τον μοναδικό αποτελεσματικό τρόπο για την μείωση του ρυθμού μετάδοσης του κορωνοϊού.