Τετάρτη 18 Νοεμβρίου 2020

ΦΑΞ:   2283360111

e-mail: dt@1516.syzefxis.gov.gr

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ/ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΝΔΗΜΙΑ

Ο Δήμος Τήνου με αίσθημα ευθύνης στέκεται δίπλα στους δημότες του νησιού μας και αυτή τη δύσκολη περίοδο που διανύουμε, ώστε να μην αισθάνεται κανείς μόνος και αβοήθητος κατά τη διάρκεια της πανδημίας.

Για τον λόγο αυτό λειτουργεί στον Δήμο μας τηλεφωνική γραμμή στήριξης και αλληλεγγύης  (2283360124 & 2283360134) καθημερινώς από τις 7:00 έως τις 17:00, ενώ οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν και μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην διεύθυνση : dt@1516.syzefxis.gov.gr .

Επιπλέον οι δημότες μπορούν να εξυπηρετούνται από τις υπηρεσίες του Δήμου μας αποκλειστικά κατόπιν προκαθορισμένου ραντεβού στο τηλέφωνο 2283360101 , δεδομένου πως όλες οι υπηρεσίες του Δήμου λειτουργούν κανονικά με σκοπό την βέλτιστη εξυπηρέτηση των δημοτών μας.

Επισημαίνεται πως μπορούν να προκαθορίζονται ραντεβού για την εξόφληση των λογαριασμών ύδρευσης κατά τον προαναφερόμενο τρόπο, προς αποφυγή επιπλέον χρεώσεων – προσαυξήσεων στους καταναλωτές.

Όπως σε κάθε ανάλογη περίπτωση έτσι και τώρα ο Δήμος στέκεται δίπλα στους δημότες, προσπαθώντας για άλλη μια φορά να προσφέρει βέλτιστα τις υπηρεσίες του.