Πέμπτη 15 Οκτωβρίου 2020

Eνίσχυση ευπαθών κοινωνικών ομάδων

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Κατόπιν έγκρισης από την Οικονομική Επιτροπή δωρεάς από το Κοινωφελές Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος στα πλαίσια υλοποίησης του προγράμματος ενίσχυσης ευπαθών κοινωνικών ομάδων, που έχουν πληγεί από τις οικονομικές συνέπειες της πανδημίας του COVID-19, θα διατεθούν είδη διατροφής πρώτης ανάγκης.

Παρακαλούνται όσοι ενδιαφέρονται να υποβάλλουν την αίτησή τους μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά από τη Δευτέρα 19 Οκτωβρίου έως και την Παρασκευή 23 Οκτωβρίου στο Κέντρο Κοινότητας ή στο Τμήμα Κοινωνικής Προστασίας του Δήμου κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού ή να τα αποστείλουν μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στις διευθύνσεις dtkk@1516.syzefxis.gov.gr και pronoiadt@1516.syzefxis.gov.gr (βλ. συνημμένη αίτηση)

Προϋποθέσεις:

Να είναι άνεργοι Δημότες που κατοικούν στο Δήμο Τήνου και το ετήσιο φορολογητέο τους εισόδημα είναι μέχρι 4.000€ προσαυξανόμενο κατά 1.200€ για κάθε προστατευόμενο μέλος.

Απαραίτητα δικαιολογητικά:

• Φωτοτυπία δελτίου αστυνομικής ταυτότητας

• Δελτίο ανεργίας σε ισχύ

• Τελευταίο εκκαθαριστικό σημείωμα εφορίας

• Ε1

• Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης (αυτεπάγγελτα)

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε στα τηλέφωνα 2283360134 και 2283360124.