Παρασκευή 13 Μαρτίου 2020

Ανακοίνωση Δήμου Τήνου

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
 Σε συνέχεια των κατεπειγόντων μέτρων αποφυγής και περιορισμού της διάδοσης κορωνοΐού και των σχετικών οδηγιών – συστάσεων των αρμόδιων Υπουργείων, του Ε.Ο.Δ.Υ. και των επιστημονικών ενώσεων (Π.Ι.Σ. κλπ) κρίνεται σκόπιμη η λήψη επιπρόσθετων μέτρων.
Ως εκ τούτου, από Δευτέρα 16 Μαρτίου και μέχρι νεότερης ανακοίνωσης, οι υπηρεσίες του Δήμου θα λειτουργούν για το κοινό από 08.00 π.μ. μέχρι 12.00 μ.μ.
Σε ειδικές και επείγουσες περιπτώσεις που απαιτείται η εξυπηρέτηση, πέραν των εν λόγω ωρών, θα γίνεται κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης. Οι Δημότες συνίσταται να επιλέγουν για την εξυπηρέτησή τους την εξόφληση λογαριασμών μέσω web-banking.
Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και σας υπενθυμίζουμε ότι η προσωπική ευθύνη, η ατομική πρωτοβουλία, η επίδειξη υπευθυνότητας από τον καθένα προσωπικά , αποτελεί τον μοναδικό αποτελεσματικό τρόπο για την μείωση του ρυθμού μετάδοσης του κορωνοϊού.