Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2020

Ταχ. Κώδικας: 84200
Τηλ:2283360140
e-mail: dtpromithies@gmail.com

ΘΕΜΑ: Διευκρινήσεις για το συνοπτικό διαγωνισμό με τίτλο «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ & ΦΡΕΣΚΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΤΗΝΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ».

Μετά από διαπίστωση της αρμόδιας υπηρεσίας του Δήμου, αναφορικά με είδη που αφορούν την 2η ΟΜΑΔΑ / ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ της υπ’ αριθμ. 13780/24-12-2019 (19PROC006098140) διακήρυξης για την  ως άνω αναφερόμενη προμήθεια, διευκρινίζουμε τα εξής:

·         Στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι και συγκεκριμένα στη σελ. 29, το Είδος α/α 5 ΓΑΡΥΦΑΛΛΟ, θα είναι σε συσκευασία των 50gr και όχι των 500gr.

·         Στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι και συγκεκριμένα στη σελ. 29, το Είδος α/α 7 ΕΛΙΕΣ ΚΑΛΑΜΩΝ, η μονάδα μέτρησης είναι ΤΕΜΑΧΙΑ και όχι κιλά και

·         Στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι και συγκεκριμένα στη σελ. 30, το Είδος α/α 29 ΨΩΜΙ ΤΟΣΤ, να δοθεί προσφορά για ΣΙΚΑΛΕΩΣ.

Παρακαλούμε όπως ληφθούν υπόψη από τους ενδιαφερόμενους οικονομικούς φορείς για την κατάθεση της οικονομικής τους προσφοράς.

Το εν λόγω έγγραφο θα αναρτηθεί στον ιστότοπο του Δήμου Τήνου (www.dimostinou.eu)  μέσω του οποίου κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να λάβει γνώση των Διευκρινήσεων – Συμπληρωματικών αναφορικά με το διαγωνισμό.

Η συντάξασα                                                                                                          Ο Αν/τής Προϊστάμενος

Δ/νσης Οικονομικών Υπηρεσιών

Αργυρώ Δεσύπρη                                                                                                Νικόλαος Αρμακόλας