Πέμπτη 14 Νοεμβρίου 2019

Δήμου Τήνου

π ρ ο κ η ρ ύ σ σ ε ι
για το έτος 2019, ήτοι :

Α. Μία υποτροφία για αριστούχο μαθητή Λυκείου Τήνου , που κατάγεται από το χωριό Πύργος της Τήνου, ή αν δεν υπάρχει από τα άλλα χωριά της Τοπικής Κοινότητας.
Β. Μία υποτροφία για αριστούχο μαθητή του Προπαρασκευαστικού Επαγγελματικού Σχολείου Καλών Τεχνών Πανόρμου Τήνου, που κατάγεται από το χωριό Πύργος ή αν δεν υπάρχει από τα άλλα χωριά της Τοπικής Κοινότητας.
    Οι αριστούχοι μαθητές πρέπει κατά την σχολική περίοδο 2018-2019 να συγκέντρωσαν γενικό βαθμό τουλάχιστον 18,5 ( δέκα οκτώ κόμμα πέντε).
    Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να καταθέσουν αιτήσεις στα γραφεία της Κοινότητας Πανόρμου του Δήμου Τήνου.
Η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων θα είναι 20 ημέρες οι οποίες θα ξεκινούν την επόμενη από την έγκριση της αρμόδιας αρχής και τη δημοσίευση στην εφημερίδα ( από 15/11/2019 έως 4/12/2019).
 Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε με το γραφείο της Κοινότητας Πανόρμου (κ. Αικατερίνη Σαλταμανίκα) στα εξής τηλέφωνα : 22830 31262 & 31918.

Ο Πρόεδρος της Δ/κής Επιτροπής
                                      του Κληροδοτήματος