Δευτέρα 13 Μαΐου 2019

Ο Δήμαρχος Τήνου για το Tinos Food Paths

Η διοργάνωση Τinos Food Paths 2019, που διοργανώνεται για πέμπτη συνεχή χρονιά είναι πλέον ένας θεσμός πανελλήνιας εμβέλειας και καθολικού κύρους.

Αποτελεί μια γιορτή του Πολιτισμού και του ΕΥ ΖΕΙΝ, που αξιοποιεί την παράδοση και δείχνει το νέο δρόμο για το μέλλον. Είναι όμως και η επιβεβαίωση ότι το νησί μας έχει πλέον μια διακριτή ταυτότητα και μπορεί και συνδυάζει το χθες το σήμερα και το αύριο.

Η Τήνος είναι ένα νησί που σέβεται την ιστορία τον πολιτισμό και την παράδοση και επενδύει σε μια ανάπτυξη που δεν ακυρώνει την πολιτιστική της ταυτότητα.

Όπως δείχνει και η επιτυχία αυτής της εκδήλωσης αυτή η προσπάθεια βρίσκει ανταπόκριση και αποδεικνύει ότι οποίος έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του και στις ρίζες του μπορεί να είναι πιο αισιόδοξος για το μέλλον του.