Τετάρτη 5 Σεπτεμβρίου 2018

Ολοκληρώθηκε η Tour Natur με τη συμμετοχή της Τήνου

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η συμμετοχή του Δήμου  Tήνου,  στο περίπτερο  της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου στην Διεθνή Έκθεση Τουρισμού «TOUR NATUR» που διεξήχθηκε  στο Ντίσελντορφ  από 31 έως 02 Σεπτεμβρίου 2018.

Η Τήνος εκπροσωπήθηκε από την κ. Σουζάνα Μπαλλή που απεκόμισε θετικά μηνύματα από τους λάτρεις της πεζοπορίας και των άλλων εναλλακτικών δραστηριοτήτων  με τις οποίες μπορεί κάποιος να ασχοληθεί στο νησί μας.

Η συγκεκριμένη έκθεση, η Tour Natur,  σε συνδυασμό με την ανάδειξη του πεζοπορικού δικτύου και τις δράσεις καθαρισμών και σήμανσης που επιχειρεί ο Δήμος Τήνου, αποτελεί ίσως τη μεγαλύτερη πρόκληση που συνδράμει στην επιμήκυνση της τουριστικής περιόδου και την τουριστική και κατ΄επέκταση οικονομική ανάπτυξη του τόπου μας.