Δευτέρα 27 Αυγούστου 2018

ΦΑΞ:   2283360139
e-mail: dt@1516.syzefxis.gov.gr

Ο κ. Κωνσταντίνος Ζήκος ανέλαβε  σύμβουλος του Δημάρχου αμισθί

Σε μια σπουδαία και ξεχωριστή κίνηση που θα ενισχύσει ακόμα περισσότερο την τουριστική προβολή του νησιού μας, προχώρησε ο Δήμαρχος Τήνου κ. Γ. Σιώτος.
Συγκεκριμένα με σχετική απόφασή του, ανέθεσε καθήκοντα άμισθου συμβούλου στον κ. Κωνσταντίνο Ζήκο σε θέματα  Πολιτιστικής και Τουριστικής Στρατηγικής και Ανάπτυξης καθώς και Τεχνικού Συμβούλου στην Τουριστική Επιτροπή του Δήμου.

Ο κ. Ζήκος έχει διατελέσει μεταξύ άλλων Πρόεδρος του Ελληνικού Οργανισμού Τουρισμού, αν. Γενικός Γραμματέας ΕΟΤ  και νομικός Σύμβουλος Υπουργού Τουρισμού .

Ο κ. Ζήκος, επικουρούσε αμισθί μέχρι σήμερα το έργο της Τουριστικής Επιτροπής και με την τοποθέτησή του αυτή θα συνεχίσει να προφέρει τις γνώσεις, την εμπειρία και την εξειδίκευσή του σε θέματα τουρισμού και πολιτισμού , ενδυναμώνοντας με αυτόν τον τρόπο την προβολή του νησιού μας σ’ όλο τον κόσμο.