Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου 2018

Απονομή βραβείου χρυσού χορηγού στο Δήμο Τήνου για τη συμβολή του στα γυρίσματα της ταινίας «Ιστορίες χωρίς χρόνο»

ΔΗΜΟΣ THNΟΥ                                                                                                 Τήνος, 31/1/2018
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ταχ. Δνση: Ευαγγελιστρίας 72
ΤΗΛ:   2283360106
ΦΑΞ:   2283360139
e-mail: dt@1516.syzefxis.gov.gr

Απονομή βραβείου χρυσού χορηγού στο Δήμο Τήνου
για τη συμβολή του στα γυρίσματα της ταινίας «Ιστορίες χωρίς χρόνο»

Μια ακόμη διάκριση για το Δήμο της Τήνου έγινε το διάστημα αυτό  και συγκεκριμένα μας, απονεμήθηκε το βραβείο του χρυσού χορηγού μιας και ο Δήμος Τήνου βοήθησε, με τη στήριξη και επαγγελματιών του τόπου μας, στα γυρίσματα μιας κινηματογραφικής παραγωγής με σπονδυλωτό σενάριο, που  υλοποιήθηκε με  εθελοντική δουλειά δυο χρόνων, στα πλαίσια του εορτασμού των ογδόντα ετών της  Σχολής Μωραΐτη.
            Τίτλος της ταινίας: «Ιστορίες χωρίς χρόνο», που γυρίστηκε σε δεκάδες τοποθεσίες της Αττικής, αλλά και στην Τήνο.
            Μέσα από τη δράση αυτή δείξαμε ότι είμαστε παρόντες και αρωγοί εθελοντικών δράσεων αλλά ήταν  και μια ευκαιρία να  γνωρίσουν όλο και περισσότεροι και μάλιστα νέοι άνθρωποι, τον τόπο μας και τις ομορφιές του.
            Η πρεμιέρα της ταινίας και η τελετή βράβευσης πραγματοποιήθηκε στις 29/1/2018  στις 19.30 στον Κινηματογράφο ODEON Star city.