Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017

ΨΗΦΙΣΜΑ ΕΜΠΟΡΟΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ & ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΤΗΝΟΥ

C:\Users\User\Documents\Λουκία\Εμπορικός Σύλλογος Τήνου\6}  Λογότυπα Εμπορικού Συλλόγου Τήνου\ΕΜΠΟΡΟΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ & ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΗΝΟΥ\ΕΜΠΟΡΟΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ.pdf (2).jpg
ΨΗΦΙΣΜΑ
ΕΜΠΟΡΟΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ & ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΤΗΝΟΥ

Τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του Εμποροεπαγγελματικού & Βιοτεχνικού Συλλόγου Τήνου, μετά από τη θλιβερή είδηση του θανάτου του Δημάρχου Τήνου ΣΙΜΟΥ ΟΡΦΑΝΟΥ εκφράζουμε τη βαθύτατη θλίψη και οδύνη για την απώλεια του και αποδίδουμε την πρέπουσα και επιβαλλόμενη τιμή σε αυτόν, που υπηρέτησε το Θεσμό της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, ως Δήμαρχος Τήνου και διακρίθηκε για την εργατικότητα, την ευσυνειδησία, την εντιμότητα, το ήθος και την ηπιότητα του χαρακτήρα του, αλλά και το πάθος του για την πρόοδο και την επίλυση των προβλημάτων του Δήμου μας.

Το Δ.Σ. συνήλθε εκτάκτως σήμερα Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017 για να αποτίσει φόρο τιμής στον εκλιπόντα, λαμβάνοντας υπόψη την εκτίμηση, το σεβασμό, την αποδοχή και την αγάπη με την οποία τον αντιμετώπιζαν οι δημότες του και όλοι όσοι των γνώριζαν, εκτιμώντας την προσφορά του στην τοπική κοινωνία και αποφάσισε ομόφωνα :

1. Να εκφράσει τα συλλυπητήρια του στην οικογένεια του
  2. Να παραστεί σύσσωμο το Δ.Σ. στην τελετή της κηδείας του
  3. Να παραμείνουν κλειστά τα καταστήματα την ώρα της επικήδειας ακολουθίας
  4. Αντί στεφάνου χρηματικό ποσό θα δοθεί στο Κέντρο Υγείας Τήνου
  5. Να αναγνωσθεί το παρόν ΨΗΦΙΣΜΑ από τον πρόεδρο του Συλλόγου κατά την τέλεση της εξόδειου ακολουθίας του, να επιδοθεί στην οικογένειά του και να δημοσιευθεί στα μέσα ενημέρωσης του τόπου μας

Για όλους εμάς που τον γνωρίσαμε, συνεργαστήκαμε και συναναστραφήκαμε μαζί του, είτε
μέσα από την ιδιότητα του Δημάρχου είτε ως γνωστού και φίλου, υπήρξε και θα παραμείνει ένα παράδειγμα επιμονής, υπομονής, εργατικότητας, καλοσύνης και ανθρώπου που μπορούσε να ξεχωρίζει και να διαχωρίζει τις συνδικαλιστικές και επαγγελματικές ιδιότητες του καθενός από τις προσωπικές σχέσεις.

Η μνήμη του θα παραμείνει ζωντανή και θα μας συντροφεύει πάντα.

Αφού συντάχθηκε και αναγνώσθηκε το πρακτικό αυτό, υπογράφεται από τους :
Τσιμέκη Ανδρέα πρόεδρο
Παπακωνσταντίνου Νίκο αντιπρόεδρο