Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2017

Ψήφισμα Συλλόγου Καθηγητών Γυμνασίου Τήνου

Στην  Τήνο και στο Γραφείο του Γυμνασίου Τήνου, σήμερα Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017 και ώρα 13.30, συνήλθε σ’  έκτακτη συνεδρίαση ο Σύλλογος των Καθηγητών του Γυμνασίου Τήνου, ύστερα από το θλιβερό άγγελμα του θανάτου του εν ενεργεία Δημάρχου Τήνου και Προέδρου της Ενιαίας Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Τήνου κ. Σίμου Ορφανού.
Λαμβάνοντας υπόψη το ήθος του, την εργατικότητά του, το ενδιαφέρον και  την αμέριστη συμπαράστασή του στην επίλυση των διαφόρων προβλημάτων που αντιμετωπίζει το σχολείο και ως ελάχιστη ένδειξη ευγνωμοσύνης προς τον εκλιπόντα,
ψηφίζει ομόφωνα:

Να αναρτηθούν μεσίστιες οι σημαίες του Σχολείου επί τριήμερο
Να αναβληθεί η προγραμματισμένη για σήμερα το βράδυ εντός του Σχολείου  προβολή της κινηματογραφικής ταινίας
Να παραστούν μέλη του Συλλόγου των καθηγητών και αντιπροσωπία των μαθητών στην εξόδιο ακολουθία.
Να εκφράσει τα συλλυπητήριά του στην οικογένεια του εκλιπόντος.
Να δοθεί το παρόν ψήφισμα στην οικογένεια και να δημοσιευθεί στον τοπικό τύπο.
Να δοθεί αντί στεφάνου, χρηματικό ποσό στο Σύλλογο των ΑΜΕΑ Τήνου «΄Εχουμε Δικαίωμα»

Ευάγγελος Περιβολαράκης

Οι Καθηγητές του Γυμνασίου Τήνου

Σιδέρη Καλομοίρα, Πεταλά Έλη, Ντατσιός Αλέξανδρος, Κουσουνάδη Δέσποινα, Μότσιου Βασιλική, Νάζου Μαρίνα, Τζήκα Βασιλική, Στεργίου Ερμιόνη, Μακρής Νικόλαος, Πρελορέντζου Ελένη, Γαβαλάς Δημήτριος, Τζέτζη Τζόυ, Φραγκής Νικόλαος, Μπέσας Νικόλαος, Ντούμα Λελούδα, Χρηστίδου Παναγιώτα, Τοπαλίδου Μαρία, Λόλα Ροϊδούλα, Σδράκα Αγγελική, Κυριακοπούλου Πελαγία, Ταμπούρη Ουρανία, π. Φραγκίσκος Βιδάλης, π. Ιωάννης Σκλάβος, Χατζίρης Αλέξανδρος, Ξανθός Δημήτριος, Κλαυδιανού Βιργινία, Γαβριήλ Αφροδίτη, Μπουζαλάκος Παναγιώτης και Σταμάτη Σοφία.