Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΝΟΜΟΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΙΣΗ ΣΦΑΓΕΙΟΥ ΕΛΑΙΟΤΡΙΒΕΙΟΥ

Ψ Η Φ Ι Σ Μ Α

Στην Τήνο και στα γραφεία της Δημοτικής Επιχείρησης Σφαγείου Ελαιοτριβείου Τήνου στο Δήμο Τήνου ,σήμερα 09-12-2017 ημέρα Σάββατο και ώρα 15:00 ,μετά το θλιβερό άγγελμα του θανάτου του εν ενεργεία Δημάρχου Τήνου ΣΙΜΟΥ Ι.ΟΡΦΑΝΟΥ, συνήλθε σε έκτακτη συνεδρίαση το Διοικητικό Συμβούλιο ,για να λάβει απόφαση επί του παρακάτω μοναδικού θέματος:

ΘΕΜΑ ΜΟΝΟ: Λήψη απόφασης για την έκδοση ψηφίσματος από το Διοικητικό Συμβούλιο της Δ.Ε.ΣΦ.ΕΤ, μετά το άγγελμα του θανάτου του Δημάρχου Τήνου, Σίμου Ι. Ορφανού.

Ο Πρόεδρος και τα Μέλη του Δ.Σ της Δημοτικής Επιχείρησης Σφαγείου Ελαιοτριβείου Τήνου, μετά την θλιβερή είδηση του θανάτου του εν ενεργεία Δημάρχου Τήνου Σίμου Ορφανού εκφράζουμε :
-Την βαθιά οδύνη μας για την πρόωρη απώλεια και
-Τα από καρδιάς συλλυπητήρια προς την οικογένειά του εκλιπόντος.
Νιώθουμε την βίαιη σωματική απομάκρυνση από κοντά μας ,όμως θα συνεχίσει να είναι νοερά μαζί μας ,με τις κατευθύνσεις του, την εργατικότητα του ,την ψυχραιμία του και ήπια θεώρηση και αντιμετώπιση των προβλημάτων και την πολυποίκιλη προσφορά του προς τον άνθρωπο της Τήνου και τις προσπάθειες για την βελτίωση της ζωής του..
Το Δ.Σ αναγνωρίζοντας την πολυεπίπεδη και πολύχρονη συνεισφορά και προσφορά προς την Κοινωνία της Τήνου, ομόφωνα αποφασίζει:
1ον) Να κηρυχθεί τριήμερο πένθος για τη Δημοτική Επιχείρηση Σφαγείου Ελαιοτριβείου Τήνου.
2ον) Να παρακολουθήσει το Διοικητικό Συμβούλιο την Εξόδιο Ακολουθία.

3ον) Να τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του από τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου κατά την πρώτη μετά το θάνατό του, τακτική συνεδρίαση

4ον) ) Να δημοσιευτεί το παρόν στο τύπο και να αποσταλεί αντίγραφο στην οικογένεια του μεταστάντος.

5ον). Να αναγνωστεί το παρόν ψήφισμα κατά την ώρα της την Εξόδιου Ακολουθίας

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΑ ΜΕΛΗ