![](https://1.bp.blogspot.com/-76c0Ch0YBbI/WbtnxskjVxI/AAAAAAAAPTY/-EkjUjj72Rsrlkk5h4mm0esyTPM7jIzxgCLcBGAs/s320/1o%2B%25CF%2583%25CF%2585%25CE%25BD%25CE%25B5%25CE%25B4%25CF%2581%25CE%25B9%25CE%25BF%2B%25CE%25BA%25CE%25B5%25CF%2581%25CE%25B1%25CE%25BC%25CE%25B9%25CE%25BA%25CE%25B7%25CF%2582%2B%25281%2529.jpg)
Μοναδική Έκθεση Τηνιακής Παραδοσιακής Κεραμικής!
Χαιρετισμούς - ομιλίες έκαναν, η Χριστιάννα Πάπιτση, Εντεταλμένη στον Πολιτισμό της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου, ο Πρόεδρος του Δ.Σ. Τήνου, Γιάννης Σιώτος, ο Εντεταλμένος στα θέματα Πολιτισμού Δήμου Τήνου, Μανώλης Σώχος και ο Πρόεδρος του Συλλόγου Αετοφωλιανών, Μιχάλης Σκλάβος.
To συντονισμό της εκδήλωσης είχε ο Δημοτικός Σύμβουλος και Πρόεδρος της Δημοτικής Επιχείρησης Σφαγείου - Ελαιοτριβείου κ. Παντελεήμων Αρμάος.
Ακολούθησαν τα εγκαίνια φωτογραφικής έκθεσης με την παρουσίαση των εργαστηρίων και των παραδοσιακών πήλινων αντικείμενων που παρήγαγαν Τήνιοι κεραμιστές,τον 20ο αιώνα.