Πέμπτη 23 Μαρτίου 2017

Όχι στις ανεμογεννήτριες στο νησί της Τήνου. Υπογράφουμε το σχετικό ψήφισμα.

ΔΗΜΟΣ THNΟΥ                                                                                Τήνος, 23/3/2017
ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ
Ταχ. Δνση: Ευαγγελιστρίας 72
ΤΗΛ:   2283360106
ΦΑΞ:   2283360139

Όχι στις ανεμογεννήτριες στο νησί της Τήνου.

Αγαπητοί συντοπίτες και φίλοι της Τήνου,
Σας γνωστοποιούμε ότι ορίστηκε νέα δικάσιμος της Αίτησης Ακύρωσης της Περιφέρειας Ν. Αιγαίου και των τεσσάρων Δήμων (Άνδρου, Νάξου, Τήνου, Πάρου), κατά της με αρ. πρωτ., οικ. 177360 της 18ης Δεκεμβρίου 2014 (ΑΔΑ: ΒΔΛ20-ΝΦΔ) «Απόφασης Έγκρισης Περιβαλλοντικών Όρων», για το ενιαίο επενδυτικό έργο αιολικών πάρκων στα τέσσερα νησιά των Κυκλάδων, ενώπιον του Συμβουλίου της Επικρατείας,  για την Τετάρτη 24.05.2017.
               Παράλληλα, έχει δημοσιευτεί ψήφισμα προς το Υπουργείο Περιβάλλοντος & Ενέργειας με τίτλο:  Όχι στην εγκατάσταση ανεμογεννητριών στο νησί της Τήνου.
               Σας καλούμε να
στηρίξτε τον αγώνα μας, υπογράφοντας το και να το κοινοποιήσετε σε όλους τους γνωστούς σας και φίλους προς ενημέρωσή τους.