Τετάρτη 3 Αυγούστου 2016

Επάγγελμα Συγγραφέας...Ομιλία από το Πνευματικό Κέντρο Πανόρμου.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΕΙΛΙΝΟΣ-ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ
Είναι επάγγελμα ο συγγραφέας;
Σε αυτό το ερώτημα καλείται να απαντήσει ο συντοπίτης μας συγγραφέας Δημήτρης Δειλινός και γι αυτό μας προσκαλεί σε μια ομιλία γνωριμίας με τον ίδιο και συζήτησης ευρύτερα του θέματος, σήμερα, 3 Αυγούστου 2016, στις 20.00, στην γραφική πλατεία του Πύργου, της Αγίας Τριάδας.
Ο Δημήτρης Δειλινός, υπάλληλος του Υπ. Εξωτερικών στις Βρυξέλλες και με θητεία στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο έχει γράψει το μυθιστόρημα
"Στη Γη του Έρωτα", "Φαρ-ουέστ στη Γαλάζια Χώρα", "Στο Βυθό του Αιγαίου", "Ταξίδια και όνειρα", "Tο Δίλλημα της Κασσάνδρας" και έχει μεταφράσει για τις εκδόσεις Λιβάνη το έργο RIMBAUD.
Η εκδήλωση εντάσσεται στα πλαίσια των πολιτιστικών εκδηλώσεων, του Πνευματικού Κέντρου Πανόρμου ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΑΛΕΠΑΣ Δήμου Τήνου, ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2016.

Πύργος Τήνου, 3/8/2016, για το Πνευματικό Κέντρο Πανόρμου, ο Αντιπρόεδρος Μανώλης Σώχος.