Τετάρτη 6 Ιουλίου 2016

Διαφημιστείτε μέσα από το ΦΕΣΤΙΒΑΛ Τήνου 2016.

Το «Φεστιβάλ Τήνου» κλείνει φέτος 15 χρόνια παρουσίας στα πολιτιστικά δρώμενα της χώρας. Έχει χαρακτηριστεί ως ένα από τα σημαντικότερα γεγονότα και έχει αγαπηθεί από τους Τηνιακούς και τους χιλιάδες επισκέπτες Έλληνες και ξένους.

Το φετινό πρόγραμμα συνδυάζει την «τοπική» με την «διεθνή» δημιουργία δίνοντας έμφαση στις ουσιαστικές ανάγκες της εποχής μας, σε θέματα που απασχολούν την πλειοψηφία των ανθρώπων και στις αναγκαιότητες και προκλήσεις που προτάσσει το σύγχρονο πολιτιστικό περιβάλλον.

Στόχος για το φεστιβάλ Τήνου είναι να καταστεί πόλος έλξης για Έλληνες και ξένους επισκέπτες και να συμβάλει στην ανθρώπινη έκφραση με τα εργαλεία του πολιτισμού.

Επιγραμματικά το «Φεστιβάλ Τήνου 2016»  περιλαμβάνει:

Συναυλίες σημαντικών καλλιτεχνών όπως:
Γιώργος Νταλάρας, Βασίλης Παπακων/νου & Γιάννης Ζουγανέλης, Μανώλης Μητσιάς, Βασίλης Λέκκας, Λουδοβίκος των Ανωγείων, Κώστας Παπαδόπουλος, Παντελής, Αμπαζής & Ρένος Χαραλαμπίδης, Paula Morelenbaum (Βραζιλία), George Zervos κα

Θεατρικές Παραστάσεις:
Αντιγόνη του Ανούιγ (Συνεργασία με το «Φεστιβάλ Αθηνών») με “Σταματία το γένος Αργυροπούλου” (Συνεργασία με «Θέατρο Ν. Κόσμου»), "Όνειρο ένος Γελοίου", "Λέλα Καραγιάννη - η μάνα της Αντίστασης" κ.α

Χορός:
Βραδιές Flamengo - Tango και σύγχρονου χορού με συμμετοχή Ελλήνων και ξένων σημαντικών χορευτών.

Στα πλαίσια του Φεστιβαλ πραγματοποιούνται «Θεματικές Βραδιές», Εικαστικές Εκθέσεις (στα σχολεία των χωριών), Παιδικό Θέατρο, Γιορτές Τοπικών Προϊόντων, ενώ έμφασή δίνεται στην ανάδειξη και προώθηση της τοπικής καλλιτεχνικής δημιουργίας.

Το κοινωνικό πρόσωπο του Φεστιβάλ αναδεικνύεται μέσα από επιμορφωτικές δράσεις: πολιτιστικούς περιπάτους, εργαστήρια, συζητήσεις, καλλιτεχνικές επισκέψεις στο Κέντρο Ηλικιωμένων, παραστάσεις δρόμου κα.

Αρκετές από τις εκδηλώσεις, που απλώνονται σε όλο το νησί, έχουν ελεύθερη είσοδο.

Το Φεστιβάλ λειτουργεί με δικά του γραφεία στο κεντρικότερο σημείο της χώρας, ομάδα επικοινωνίας, webTV, site και social media.

Το Φεστιβάλ υποστηρίζεται από σημαντικά Μέσα Επικοινωνίας.

Το ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΗΝΟΥ  δε θα είχε καταφέρει να καταγραφεί ως ένα από τα σπουδαιότερα φεστιβάλ της χώρας μας, αν δεν στηρίζονταν στην αγάπη και το ενδιαφέρον των φίλων του και σε εσάς που το στηρίζετε  με κάθε μορφής χορηγίας.

Για το λόγο αυτό, θα θέλαμε την πολύτιμη βοήθειά σας και το φετινό καλοκαίρι ώστε να εξακολουθήσει το ΦΕΣΤΙΒΑΛ Τήνου να συνεχίζει να είναι πρωτοπόρο και πηγή έμπνευσης και πολιτισμού.

Η επιχείρησή σας θα προβληθεί στο  έντυπο του ΦΕΣΤΙΒΑΛ που θα τυπωθεί σε 8000 αντίτυπα, στην ιστοσελίδα www.festivaltinou.org , στη web tv του φεστιβάλ, σε banner με τους χορηγούς που θα τοποθετείται σε όλες τις εκδηλώσεις και στα social media του ΦΕΣΤΙΒΑΛ.

Έντυπο:  Το μέγεθος του θα είναι Α5 (μισό Α4)
-          Ολοσέλιδη καταχώρηση 200,00€
-          Μισή σελίδα 100,00€

Banner: 50,00€ σε banner το οποίο θα τοποθετείται σε όλες τις εκδηλώσεις του Δήμου.

Προβολή πάνω στα εισιτήρια:
-          Παράσταση «Λέλα Καραγιάννη «Η μάνα της αντίστασης» 100,00€
-          Έλληνες Σκηνοθέτες (350 τεμ - 50,00€)
-          Γιώργος Νταλάρας (1500 τεμ – 300,00€)
-          Συναυλία Κ. Καστοριάδη – Ορ. Καλαμπαλίκη (350 τεμ – 50,00€)
-          Συναυλία Λουδοβίκος των Ανωγείων (500 τεμ – 100€)
Επίσης όλοι οι χορηγοί θα προβληθούν στην ιστοσελίδα  του Φεστιβάλ www.festivaltinou.org