Πέμπτη 26 Μαΐου 2016

Συνεδριάζει η Οικονομική Επιτροπή του Δήμου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                   Τήνος,  26  Μαΐου 2016
ΝΟΜΟΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ
ΔΗΜΟΣ ΤΗΝΟΥ                                                                    Αριθ. Συνεδρ.  16/2016
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
                                                                    Προς:  Τα Μέλη της
Πληροφορίες: Π. Σανταμούρης                                             Οικονομικής  Επιτροπής
Τηλ. :22833 60140                                                              Δήμου Τήνου
Fax : 22833 60139                                                                ΕΝΤΑΥΘΑ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Αφού λάβαμε υπόψη τις διατάξεις του άρθρων 75 παρ. 5 του Ν. 3852/2010, σας καλούμε να προσέλθετε στο Δημαρχιακό Κατάστημα (Ευαγγελιστρίας 72,  1ος όροφος) την 30η Μαΐου 2016,  ημέρα Δευτέρα  και ώρα 11.00 π.μ  σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, για τη συζήτηση και λήψη απόφασης, σε καθένα από τα παρακάτω θέματα της ημερησίας διατάξεως:

ΘΕΜΑ 1ο:
Περί κατάρτισης των όρων διακήρυξης φανερής και προφορικής πλειοδοτικής δημοπρασίας για την εκμίσθωση παραλιών Δήμου Τήνου.

ΘΕΜΑ 2ο:
Απευθείας ανάθεση
σε μελετητή για την υλοποίηση της μελέτης με τίτλο «Μελέτη γεωλογικής καταλληλότητας για την μείωση απόστασης του ορίου Τοπικού ρυμοτομικού σχεδίου από το όριο του υφιστάμενου νεκροταφείου του οικισμού Πύργος Δήμου Τήνου»  και ψήφιση σχετικής πίστωσης.

ΘΕΜΑ 3ο:
Έγκριση ψήφισης δαπανών Κληροδοτήματος Φωκίωνος και Μοσχούλας Πλυτά.

ΘΕΜΑ 4ο:
Έγκριση ψήφισης δαπανών Κληροδοτήματος Κωνσταντίνου Σαρδελά.

ΘΕΜΑ 5ο:
Έγκριση ψήφισης δαπανών Κληροδοτήματος Βασιλείου Φορτόμου.

ΘΕΜΑ 6ο:
Εξέταση αιτήματος μείωσης του μισθώματος διαμερίσματος Κληροδοσίας Κωνσταντίνου Σαρδελά.

ΘΕΜΑ 7ο:
Λήψη απόφασης για εκκαθάριση κληροδοτήματος Ιωάννη Αποστ. Πρίντεζη.

ΘΕΜΑ 8ο:
Λήψη απόφασης για εξουσιοδότηση Δημάρχου υπογραφής συμφωνητικού συμβιβαστικής επίλυσης δικαστικής διαφοράς ενώπιον του Ειρηνοδικείου Τήνου και ψήφιση σχετικής πίστωσης.

Παρακαλούνται οι κκ Δημοτικοί Σύμβουλοι, τακτικά μέλη της Οικονομικής Επιτροπής οι οποίοι δεν
μπορούν να παρευρεθούν στην πιο πάνω συνεδρίαση να ειδοποιήσουν το αναπληρωματικό τους μέλος να τους αντικαταστήσει.

Ο Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής

Σίμος Ορφανός