Πέμπτη 19 Μαΐου 2016

Η Τήνος μάγεψε το Μιλάνο

ΔΗΜΟΣ THNΟΥ                                                         Τήνος, 19/05/2016
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ταχ. Δνση: Ευαγγελιστρίας 72
ΤΗΛ:   2283360106
ΦΑΞ:   2283360139

Η Τήνος μάγεψε το Μιλάνο

Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία από το Δήμο Τήνου και την αρμόδια Αντιδήμαρχο Τουρισμού Αναστασία Δεληγιάννη στις 17.5.2016 στις 6.30 το απόγευμα, η θεματική παρουσίαση της Τήνου στο Μιλάνο σε συνεργασία με το εκεί γραφείο του ΕΟΤ και την Διευθύντρια κ. Κυριακή Μπουλασίδου.

Προσκλήθηκαν εξήντα τρεις δημοσιογράφοι και τουριστικοί πράκτορες οι οποίοι ανταποκρίθηκαν σχεδόν στο σύνολο τους στην πρόσκληση μας.

Σε συνεχεία θα υπάρχει λίστα των καλεσμένων και όσων παραστάθηκαν με στοιχεία επικοινωνίας.

Εκτός των άλλων παραστάθηκε στην εκδήλωση η κ. Εβα Βώκου Εμπορική Ακόλουθος του Προξενείου της Ελλάδας στο Μιλάνο

Επίσης, την εκδήλωση τίμησε ο Τηνιακός
με μητέρα από την Καλλονή και πατέρα από την Ποταμιά Ματθαίος Γιαννισόπουλος που είναι Γενικός Γραμματέας του Ελληνικού Μορφωτικού Κέντρου - Ελληνικής Κοινότητας στο Μιλάνο και Ταμίας της Ομοσπονδίας Ελληνικών Κοινοτήτων και Αδελφοτήτων Ιταλίας, ο οποίος υποσχέθηκε την αμέριστη βοήθειά του.  Ακόμα την εκδήλωση για την παρουσίαση της Τήνου, επισκέφτηκε η Τηνιακιά Ξένια Καστορίνη με την οικογένεια της.

Από το γραφείο του ΕΟΤ οργανώθηκε ήδη για το επόμενο διάστημα δημοσιογραφικό ταξίδι με έξι Ιταλούς δημοσιογράφους.

Η Αντιδήμαρχος Τήνου κα Αναστασία Δεληγιάννη – Άσπρου με αφορμή την πετυχημένη εκδήλωση  θα ήθελε να ευχαριστήσει τα μέλη της Τουριστικής Επιτροπής, τους υπαλλήλους του Δήμου που με συνέδραμαν, το γραφείο του ΕΟΤ στο Μιλάνο και ιδιαίτερα την κ. Κυριακή Μπουλασίδου όλους όσους παραστάθηκαν στην εκδήλωση και την ταβέρνα ΝΟΣΤΟΣ και το ζαχαροπλαστείο Δ.ΜΠΟΝ για την οικειοθελή και χωρίς διαφημιστικά στοιχειά πρόσφορα γλυκών για την εκδήλωση.

Άλλο ένα ταξίδι της  Τήνου ολοκληρώθηκε   και  άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.