Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2015

Τουρνουά Ακαδημιών Ποδοσφαίρου στην Τήνο

Πρώτο ΕΠΣΚ Youth League στην Τήνο και Χριστουγεννιάτικο τουρνουά στην Σύρο με πολλές εκπλήξεις!!!
Έπειτα από την σημερινή συνάντηση με τον Δήμαρχο Τήνου και με οικοδεσπότη την διοίκηση του ΠΑΣ Τήνου είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε την διεξαγωγή της 1ης αγωνιστικής του τουρνουά ακαδημιών Youth League.
Η διεξαγωγή του θα γίνει στην Τήνο στις
28 & 29 Νοεμβρίου με διοργανωτές τον Δήμο Τήνου και τον ΠΑΣ Τήνου και την ΕΠΣ Κυκλάδων.
Η 2η αγωνιστική θα διεξαχθεί στην Σύρο στις 19 & 20 Δεκεμβρίου παράλληλα με την Χριστουγεννιάτικη εορτή που θα διοργανώσει η ΕΠΣ Κυκλάδων για τα παιδιά, με πολλές και διάφορες εκπλήξεις.
Οι επόμενες 2 αγωνιστικές θα διεξαχθούν σε Άνδρο και Μύκονο αντίστοιχα με την έναρξη του νέου έτους.
Στο τουρνουά της Τήνου έχουν δηλώσει συμμετοχή οι ακαδημίες Αίας Σύρου, Σχολή Παναθηναϊκού Σύρου, ΑΟ Μυκόνου, Άνω Μερά, Ολυμπιακός Άνδρου, ΠΑΣ Τήνου και Ακαδημία Super Balla Τήνου.
Ευχαριστούμε για την φιλοξενία τον Δήμαρχο Τήνου και την διοίκηση του ΠΑΣ Τήνου και θα προσπαθήσουμε σε κάθε νησί οι Δήμοι να είναι συνδιοργανωτές.
Θα ακολουθήσει η προκύρηξη του τουρνουά και ανακοίνωση με λεπτομέρειες για την διοργάνωση.
Φρέρης Ειρηναίος
Πρόεδρος ΕΠΣ Κυκλάδων