Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου 2015

Ευχές του Δημάρχου Τήνου για τη νέα Σχολική Χρονιά.

ΔΗΜΟΣ  ΤΗΝΟΥ                                                                         Τήνος, 11/09/2015

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ

Ταχ. Δνση: Ευαγγελιστρίας 72

ΤΗΛ:   2283360106
ΦΑΞ:   2283360139

Ευχές του Δημάρχου Τήνου για τη νέα Σχολική Χρονιά

Αγαπητοί μαθητές

Όπως κάθε αρχή, έτσι και η νέα σχολική χρονιά που ξεκινά σήμερα, είναι η αφετηρία μιας νέας δημιουργικής σελίδας στην ζωή σας. Ένα συναρπαστικό ταξίδι στην πορεία για τη γνώση και  τη μάθηση.
            Στο ταξίδι σας αυτό θα συναντήσετε ευχάριστες στιγμές. Αλλά, όπως κάθε ταξίδι θα έχει και τις δυσκολίες του, τις οποίες θα τις ξεπεράσετε με την πολύτιμη βοήθεια των εκπαιδευτικών και των γονέων σας.
            Στις δύσκολες στιγμές που περνά η πατρίδα μας,
οι βάσεις που παίρνετε από τα σχολεία σας,  είναι τα θεμέλια για να ξεπεράσουμε την κρίση αυτή και να δημιουργήσετε τη νέα, γεμάτη ελπίδα και ζωντάνια Ελλάδα.
            Ο Δήμος Τήνου, θα είναι πλάι στην πορεία σας αυτή, φροντίζοντας να ικανοποιεί όποιες ανάγκες θα δημιουργούνται στα σχολεία όλης της Τήνου, με στόχο και σκοπό τη δημιουργία ενός σχολικού περιβάλλοντος που θα συμβάλει στην επίτευξη των στόχων και επιδιώξεών σας.

Καλή Σχολική Χρονιά.

Σίμος Ορφανός