Δευτέρα 6 Ιουλίου 2015

9η Συνεδρίαση Δημοτικού Συμβουλίου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                               Τήνος   3 Ιουλίου  2015

ΝΟΜΟΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΔΗΜΟΣ   ΤΗΝΟΥ                                                     Αριθμός Συνεδρίασης: 9/2015
ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

ΠΡΟΣ:

1) Τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου Τήνου.
2) Τον Δήμαρχο Τήνου.
3) Τον Πρόεδρο και μέλη της Δημοτικής Κοινότητας  Τήνου.
4) Τους Προέδρους των Τοπικών Κοινοτήτων.

Έχοντας υπόψη τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν. 3852/2010, ΣΑΣ ΚΑΛΩ να προσέλθετε σε συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα λάβει χώρα στο Δημαρχιακό Κατάστημα την 9η Ιουλίου  2015, ημέρα Πέμπτη και ώρα 19.30 μ.μ. για τη συζήτηση και λήψη απόφασης, σε καθένα από τα παρακάτω θέματα της ημερησίας διατάξεως :

ΘΕΜΑ 1ο:

Τροποποίηση της με αριθ. 134/2015 απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου, σχετικά με τη συνεδρίαση αυτού, εκτός της έδρας του.

ΘΕΜΑ 2ο:

Ενημέρωση για τη διαχείριση απορριμμάτων του Δήμου Τήνου.
ΘΕΜΑ  3ο:

Έγκριση πρακτικού της επιτροπής διαγωνισμού για την προμήθεια καυσίμων, μέσω διαπραγμάτευσης.

ΘΕΜΑ  4ο:

Λήψη απόφασης για τη χορήγηση παράτασης του χρόνου περαίωσης του έργου «Αντικατάσταση Εσωτερικού Δικτύου  Ύδρευσης Πόλεως Τήνου.

ΘΕΜΑ  5ο:

Έγκριση πρωτοκόλλου οριστικής παραλαβής της προμήθειας με τίτλο «Προμήθεια Αυτόνομων Συστημάτων Επεξεργασίας Νερού στον Δήμο Τήνου».

ΘΕΜΑ  6ο:

Τροποποίηση στατικής μελέτης του έργου «Κατασκευή Κέντρου Σίτισης και Παροχής Βασικής Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας Ευπαθών Ομάδων Πληθυσμού στην Τήνο».

ΘΕΜΑ  7ο:

Έγκριση 1ου Ανακεφαλαιωτικού πίνακα του έργου ««Κατασκευή Κέντρου Σίτισης και Παροχής Βασικής Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας Ευπαθών Ομάδων Πληθυσμού στην Τήνο».

ΘΕΜΑ  8ο:

Εξέταση αιτήματος του Τμήματος Εσόδων, Περιουσίας & Ταμείου του Δήμου Τήνου για τη διαγραφή βεβαιωμένης οφειλής.

ΘΕΜΑ 9ο:

Έγκριση απολογισμού εσόδων και εξόδων, οικον. έτους 2014, του Ν.Π.Δ.Δ. με την επωνυμία «Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Τήνου – Άνδρου».

ΘΕΜΑ 10ο:

Ανανέωση άδειας μουσικών οργάνων και παράταση ωρών λειτουργίας για την «Καφετέρια – Σνακ Μπαρ» (Κ.Υ.Ε.) της Μαρίνας Κεφαλλωνίτου του Ιακώβου, που βρίσκεται στον οικισμό «Φαλατάδος» της Τοπικής Κοινότητας Φαλατάδου.

ΘΕΜΑ 11ο:

Προέγκριση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος «Κομμωτήριο - Κουρείο» της Φραγκίσκας Ξενοπούλου του Γεωργίου, το οποίο βρίσκεται στον οικισμό Σκαλάδος της Τοπικής Κοινότητας Κώμης του Δήμου Τήνου.

ΘΕΜΑ 12ο:

Τροποποίηση της με αρ. 110/2015 απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου, σχετικά με την κάλυψη των εξόδων μετακίνησης του κλιμακίου της κινητής μονάδας ψυχικής υγείας Β.Α. Κυκλάδων.

ΘΕΜΑ 13ο:

Έγκριση πρωτοκόλλου συνεργασίας κοινωνικής σύμπραξης.

Ανακοίνωση εγγράφων αναφορών και αιτήσεων
Ο  Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου

ΙΩΑΝΝΗΣ  ΣΙΩΤΟΣ